16.  12.  2008    Internet

10 drahých komerčních her ke stažení zcela zdarma!

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Možná si občas stáhnete pirátskou verzi skvělé hry, případně vyzkoušíte zajímavé demo. Jde to i jinak: přinášíme desítku tipů na dříve placené, nyní však zdarma dostupné pecky!

Dnes si snad už nikdo nemyslí, že by nálepka softwaru zdarma předznamenávala něco méně kvalitního, často je tomu totiž právě naopak. Na našem webu Freehry.cz pravidelně najdete zajímavé hry, za které nemusíte utratit ani korunu. Herní orgie mohou propuknout v okamžiku, kdy výrobce uvolní dříve placenou a oblíbenou „gamesu“ zcela zdarma – ať už k nejrůznějším výročím nebo z jiného důvodu. Následujících deset her rozhodně stojí za vyzkoušení, potkal je totiž pro nás ten nejpříjemnější osud: dříve jsme za ně museli utratit hodně peněz, nyní stačí legální stažení, instalace a desítky až stovky hodin kvalitní zábavy js0ou tu.

Desítka námi vybraných her patří mezi špičku zdarma dostupných. Určitě máte tip na některé další, které vám dokážou příjemně ukrátit chvíli. Podělte se s ostatními v diskuzi pod článkem.

Warzone 2100

Warzone je klasickou realtimovou strategií. Vaším úkolem je nejprve postavit základnu, která se skládá z několika budov, jako jsou továrna na vozidla, naftová rafinerie atd. Jakmile máte své zázemí jisté, vydáváte se s bojovými jednotkami na průzkum. Cílem hry je doslova a do písmene kompletní eliminace protivníka.

war01.jpg war02.jpg war03.jpg

Stažení a detaily na Freehry.cz

S.W.I.N.E.

Hra S.W.I.N.E. byla a pořád je svěžím vánkem v jinak velice stereotypních realtime strategiích. Nejenže si nebudujete žádnou základnu, ve které byste neustále kupovali nové a nové budovy a jednotky, a ty posléze použili na nepřítele, ale zpestření je i v samotných dvou znepřátelených stranách bojiště.  I sami tvůrci asi měli už dost nekonečných her s tématikou druhé světové války, a tak je napadla převratná myšlenka. Udělají ještě jednu, ale zato svoji. Prasata a králíci – to jsou hlavní protagonisté, mezi kterými si musíte vybrat. Jejich vzájemná nevraživost v této hře jistě není dána pouhou náhodou. Kolikrát se tato zvířata kdy na něčem dohodla?

swine01.jpg swine02.jpg swine03.jpg

Stažení a detaily na Freehry.cz

Return to Castle Wolfenstein: Enemy Territory

Kdo by neznal obrovský hit své doby Return to Castle Wolfenstein. Ten sice volně ke stažení není, ale existuje velmi slušná náhrada: pokračování RtCW s podtitulem Enemy Territory čeká jen na vás! Lepší multiplayerovou akci z prostředí druhé světové války a cenou 0 Kč včetně DPH byste těžko hledali. Dočkáme se jak bitev v městech pokrytých tmou, tak obligátního vylodění spojenců na pláži. Na každé mapě mají oba týmy (Němci a spojenecká vojska) určité úkoly, jako je zabrání jistých taktických bodů nebo zničení nepřátelského tanku, čili se nejedná o klasický týmový deatmatch.

wolf01.jpg wolf02.jpg

Stažení a detaily na Freehry.cz

Warmonger

Asi nejtrefnější přirovnání se nám skýtá v sérii Unreal Tournament- Warmonger je přesně z té kategorie futuristických stříleček jako jedna z nejúspěšnějších onlinovek všech dob. A stejně jako ona funguje víceméně jako čistě multiplayerový produkt – ano, pravda, je zde sice singleplayer v podobě zápolení s boty a co víc, umělá inteligence je na vynikající úrovni, přesto však většina hlavní doménou zůstává internetové zápolení. K dispozici jsou dva herní módy ( týmový deathmatch a ukořistění vlajky) na pěti různých mapách. Jejich rozloha je více než úctyhodná, designem se zase tolik neliší. Jak již bylo řečeno, Warmonger je futuristickou akcí, říznutou katastrofickou vizí, takže se většinou bojuje v odpovídajícím prostředí (noční či denní ruiny).

warmogner01.jpg warmongej03.jpg warmonger.jpg

Stažení a detaily na Freehry.cz

Far Cry

Jen málokterý fanoušek tohoto žánru by počin z dílen Crytek Studios neznal. Není se čemu divit, titul jen zřídkakdy získal hodnocení pod 90%, recenzenti jej povětšinou vychvalovali do nebe, zejména pak pro jeho vyspělou fyziku. V naší domovině se mu také dostalo řádných pochval, zejména díky kvalitnímu a vtipnému dabingu. Počin však neztrácí na lesku ani dnes, kdy je na světě i jeho druhé pokračování. Singleplayer nabízí pro osamělé hráče 21 misí, odehrávajících se jak v interiérech, tak v exteriérech. Nepřátelé ve Far Cry mají vynikající umělou inteligenci, výborně reagují jak na vizuální, tak na zvukové podněty. Při postupu vpřed se navzájem kryjí, čile spolupracují a nebývá výjimkou, že se vás pokusí obklíčit a zlikvidovat zezadu.

far01.jpg far02.jpg far03.jpg

Stažení a detaily na Freehry.cz

Command & Conquer: Red Alert

Nacházíme se v roce 1946, v němž profesor Albert Einstein vynalézá tzv. Chronosphere – zkráceně přeloženo stroj času - a jelikož to není dlouho, co skončila druhá světová válka, rozhodne se Einstein odcestovat do roku 1924, kdy mladý Adolf Hitler opouští vězení. Po krátkém seznámení si oba potřesou rukama, což jakýmsi způsobem Hitlera vymaže z historie. Jistě hrdinský čin, mohl by někdo říct, ovšem zákon kauzality udává, že jedna věc ovlivní druhou. A tak zatímco Německo si v klidu odpočívá v Západní Evropě, rozpínajícímu se Sovětskému svazu začne být polovina Eurasie malá. Chytré mozky si už jistě sami domyslí, že nejen Němci dokáží rozpoutat světovou válku.

cc01.jpg cc02.jpg cc03.jpg

Stažení a detaily na Freehry.cz

Prince of Persia: Sands of Time

S mladičkým princem z Persie se vydáte na nebezpečnou cestu plnou nástrah a nepřátel, v těsném závěsu přesýpacích hodin. Čas vás totiž tlačí a je třeba jednat rychle! Vydejte se vstříc novým dobrodružstvím v této původně komerční hře. Prince of Persia: Sands of Time částečně navazuje na předchozí díl, kde mladičký princ z Persie tak trochu vlastní nerozvážností poškodil Písky času a způsobil tím katastrofu nevídaných rozměrů. Písek, kterému uvolnil cestu kvůli znovuzískané dýce, se rozsypal všude okolo a nadělal z lidí nestvůry. A s těmito všemi zrůdami se musíte utkat, při cestě do královské věže paláce, kam byly přesýpací hodiny odneseny.

prince01.jpg prince02.jpg prince03.jpg

Stažení a detaily na Freehry.cz

Full Spectrum Warrior

Děj se odehrává ve fiktivní zemi Zerkistán, ležící mezi Pákistánem a Afghánistánem, který se posledních několik let zmítá pod nadvládou fundamentalisty Al Afada. Ten nastolil dosti přísný režim, v němž hraje jednu z hlavních rolí vyvražďování původního etnika. Aby toho nebylo málo, rozhodne se jmenovaný chlapík ještě podporovat všechny teroristy v jejich práci, což se samozřejmě nelíbí západním organizacím v čele s OSN a NATO. Situace nemůže skončit jinak, než vyhlášením války. Po 72 hodinách od jejího začátku se zdá, že se chýlí ke konci – většina nepřátelské armády je mrtvá a do země putuje humanitní pomoc spolu s několika vojenskými jednotkami. Jenže, jak už to tak bývá, věci mají tendenci kazit se v těch nejnevhodnějších chvílích.

full01.jpg full02.jpg full03.jpg

Stažení a detaily na Freehry.cz

UFO: Alien Invasion

V roce 2084 se stalo takřka nevyhnutelné – lidstvo proti sobě navzájem začalo bojovat. Samozřejmě si tenhle konflikt vyžádal mnoho obětí, ať už na životech či na planetě. Nakonec však přesto došlo k uzavření míru a obyvatelé modré planety opět táhli za jeden provaz. Všechno bylo v pořádku, jenže z ničeho nic se objevili cizáci z vesmíru, jenž začali terorizovat lidi. Ti se proto rozhodli oprášit staré zbraně a vyrukovali s elitními vojsky co mají emzáky odstranit.

ufo01.jpg ufo02.jpg ufo03.jpg

Stažení a detaily na Freehry.cz

Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy

Snad v žádném herním žánru nenarazíte na tolik klišé jako ve střílečkách. Tvůrci Psi-Ops se to nesnažili nijak zvlášť zakrývat, a tak vznikl naprosto jednoduchý příběh. Voják Nick Scryer, který procházel výcvikem speciálních psychických schopností pod vedením organizace Mindgate, byl unesen spolu s dalšími ďábelským Generálem, vůdcem organizace. Nick však pro Generálovy světovládné choutky nemá pochopení a je tedy jen na něm plán překazit. Bohužel však trpí krátkodobu ztrátou paměti a především svých schopností, které nabude až postupně v průběhu hry. Herní pecka nyní zcela zdarma!

psi01.jpg psi02.jpg psi03.jpg

Stažení a detaily na Freehry.cz
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 17

Poslední komentáře Komentáře

Re: Zabíjení, zabíjení, zabíjení. Nuda, nuda, nuda. zozo 2.  1.  2009 15:58
Re: Far Cry Calavera 17.  12.  2008 17:39
Re: Zabíjení, zabíjení, zabíjení. Nuda, nuda, nuda. Myša 16.  12.  2008 22:03
Re: Zabíjení, zabíjení, zabíjení. Nuda, nuda, nuda. Martin 16.  12.  2008 20:51
Re: Zabíjení, zabíjení, zabíjení. Nuda, nuda, nuda. Kartac 16.  12.  2008 16:37
Přidat příspěvek Zobrazit vše