26.  12.  2011    Vyzkoušejte  |  Ostatní

11 nejlepších počítačových rad roku 2011

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Denně pro vás připravujeme rady a návody, s jejichž pomocí ze svého počítače získáte maximum. Vybíráme ty nejvíce oblíbené za letošní rok.

Na našem webu se pravidelně můžete nechat inspirovat zajímavými fintami a postupy pro Windows, Office, internet a zajímavé aplikace. Prošli jsme si detailní statistiky a vybrali ty, které vás nejvíce zaujaly. Získejte ze svého počítače maximum a naučte se opravovat problémy!

1. Televize online: Nalaďte si konečně, co chcete!

Web je protkaný stránkami, které vám umožní sledovat televizní vysílání, jež nepatří mezi oficiální. Nemáte-li v této oblasti zábrany, zábava nikdy nekončí.

2. Testování domácí sítě: Kde vám drhne Wi-Fi?

Dosáhne vaše domácí Wi-Fi síť opradu všude? Zkontrolujte si pokrytí pomocí bezplatného programu Ekahau HeatMapper. Usnadní vám i návrh a upozorní na slabá místa.

02mapa.png
Přehledná mapa pokrytí signálem se stane výsledkem vaší obchůzky s notebookem

3. Jak převést PDF do Wordu bleskově a zdarma?

Občas může být praktické převést soubor PDF z jeho neupravitelné podoby na původní text. Abyste nemuseli instalovat specializované programy, pomůže vám internet.

4. Slaboučký Průzkumník Windows? Narvěte do něj steroidy!

Chybí vám v Průzkumníkovi Windows některé funkce, ale nechcete instalovat jiného správce souborů? Otestovali jsme doplňky, které z nudné součásti Windows učiní mocnější nástroj.

5. 13 nesmrtelných triků pro vyladění Windows

Windows XP, Vista i Windows 7 se postupem času zpomalují a disk je zaplněn přebytečnými soubory. Poradíme vám, jak na rychlou a bezpečnou nápravu a řešení problémů.

6. Víte, jak dostat filmy z počítače na televizní obrazovku?

Máte v počítači sbírku filmů a chtěli byste je sledovat na televizi? Chcete připojit k televizi notebook? Poradíme vám, jaké je to nejlepší řešení právě pro vás.

7. Perfektní e-mail: Nebuďte za burany!

Každý ví, jak by měl vypadat správný „papírový“ dopis. Málokdo si ale vzpomene na zásady, které by měla mít elektronická podoba. Dobře napsaný e-mail přitom mnohé usnadní.

8. 10 rad pro vaši první domácí síť

Vybudování domácí sítě může být jednoduché, nicméně začátečníci často bojují i s některými pojmy a postupy. Právě jim přinášíme desítku vybraných rychlotipů.

04vlast.png
Víte, jak správně nastavit síťové připojení ve Windows?

9. Jak odstranit nesmazatelný soubor? Známe fintu

Chcete smazat soubor či složku a systém vám to z různých důvodů nedovolí? Pomocí jednoduchého nástroje se prosadíte. Seznamte se s programem IObit Unlocker.

10. SpaceMonger: Co vám nejvíc užírá místo na disku?

Občas se zdá, že ať už máte jakkoliv velký disk, jeho kompletní zaplnění na sebe nenechá dlouho čekat. Jak pak z přehršle souborů spolehlivě vybrat ty, které zabírají nejvíc místa?

11. Windows 8: Konečně vychytaný Správce úloh?

Důležitou systémovou pomůckou Windows je Správce úloh, který zobrazuje a řídí nejen aplikace či procesy. Ve Windows 8 se dočká pořádných změn – jak je zvládnout?
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat