16.  10.  2012    Programy  |  Vyzkoušejte

7-Zip: Kompletní péče o všechny archivy

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Jestliže jste si ještě nevybrali vhodný program pro správu komprimovaných souborů, nabízí se zdarma dostupný 7-Zip. Proč a kdy sáhnout právě po tomto nástroji?

Systém Windows si ve výchozí instalaci poradí pouze s archivy ZIP, a to ještě v hodně osekané formě. Právě proto doporučujeme přidat si ze zdarma dostupných alternativ povedený program 7-Zip, který zvládne i všechny další nejznámější komprimované archivy – RAR, ARJ, GZ, TAR a desítky dalších.

Rozhraní programu je velice podobné například populárnímu (avšak placenému) WinRaru, přidávání souborů do archivu, jejich rozbalování a ostatní úpravy probíhají v jediném přehledném okně. Kromě všech důležitých komprimovaných archivů zvládá 7-Zip také vlastní formát s příponou 7z, který chrání data silným šifrováním a podporuje obrovské archivy.

7zmain.png
Strohým rozhraním programu se nenechte odradit

Podobně jako ostatní programy podobného zaměření se ani 7-Zip neomezuje na zdlouhavé použití prostřednictvím jediného hlavního okna, ale přímo se integruje do místní souborové nabídky Windows. Ať už pak tedy v Průzkumníkovi Windows nebo například Total Commanderu na soubory či složky klepnete pravým tlačítkem myši, 7-Zip se o zabalení a rozbalení postará přímo. Také u tohoto programu máte k dispozici přenosnou verzi Portable, kterou doporučujeme umístit na flash disk a mít tak perfektní komprimační nástroj kdykoliv a kdekoliv po ruce.

7znast.png
Podrobná konfigurace nástroje 7-Zip

Pokud v hlavní nabídce programu následujete příkaz Nástroje | Možnosti, můžete si na záložce Systém přesně vybrat ty druhy komprimovaných archivů, které budou s aplikací 7-Zip asociované. Typickým příklad souboru, u kterého uživatelé nechtějí mít takovéto přidružení, představují obrazy ISO, které častěji zpracovávají ve specializovaných vypalovacích či virtualizačních programech. Ve stejném dialogu se pak nacházejí také podrobné úpravy příkazů integrovaných do místní souborové nabídky, čímž si můžete zajistit přehlednější zobrazení v Průzkumníkovi Windows.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

kompimovanie súborov milan 17.  10.  2012 18:36
Přidat příspěvek Zobrazit vše