27.  1.  2012    Windows 7  |  Vyzkoušejte  |  Programy

Advanced SystemCare: Profi čištění Windows

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Programů sloužících k údržbě systému Windows existuje velké množství, předhánějí se nabídkou funkcí a snadným ovládáním. Mezi špičku v obou kategoriích patří Advanced SystemCare 5.

Systém Windows po delší době potřebuje pořádnou údržbu, tedy opravu vybraných problémů, vyčištění disku, zrychlení. Pokud se do detailních úprav nechcete pouštět sami, pomůže vám program Advanced SystemCare Pro 5, kterou můžete používat zdarma ve verzi Free, případně jako placenou v pokročilé variantě Pro. Během pár okamžiků systému vdechnete nový život, jeho svižnost bude o poznání větší.

Tip navíc: Chcete získat rozšířenou, běžně placenou verzi Advanced SystémCare 5 Pro? Stačí, abyste si zakoupili aktuální Computer 2/12, na jehož DVD ji exkluzivně pro naše čtenáře servírujeme!

Po úspěšné instalaci a prvním spuštění se otevře úvodní průvodce, který vám dovolí upravit základní nastavení, jmenovitě se jedná o výběr vzhledu programu a používaný jazyk. Velkou výhodou je kompletní lokalizaci do češtiny, a tak s použitím tohoto nástroje, pochopením jeho jednotlivých voleb a správným nastavením nebudou mít problémy ani začátečníci.

hlavni.png
Hlavní okno programu Advanced SystemCare 5

Ve střední části hlavního okna ASC najdete přehled základních kategorií, jež vám s čištěním a zrychlením počítače pomohou, pro pravidelnou opravu zvolte možnost Každodenní údržba PC. Automaticky se zobrazí seznam kategorií, jejichž zapnutím/vypnutím vyberte, jaké problémy se při každodenní rychlé kontroly vyřeší. Stiskněte tlačítko Skenovat, ASC poté automaticky provede kontrolu a nalezené potíže opraví.

Podobným způsobem v hlavním okně využijte také možnost Hluboká údržba, v další části opět získáte výpis kategorií, na něž se ASC při své kontrole zaměří. Po stisknutí tlačítka Skenovat získáte při jednotlivých testech přehled o nalezených chybách, detaily zobrazíte klepnutím na odkaz s jejich počtem u každé kategorie. Jakmile vám diagnostika nalezne velké množství chyb v pasivním zabezpečení, nelekejte se: obrana probíhá formou blacklistu, a tak po klepnutí na odkaz s počtem chyb můžete ručně aktivovat blokování vybraných webů, cookies apod. Ve výchozím nastavení jsou všechny vypnuté, proto bude počet chyb velký.

opravy.png
Specializovaná sekce nabízející pokročilé systémové nástroje

Důležitá kategorii, kterou v hlavním okně můžete zvolit, představuje sekce Toolbox, po jejím zvolení můžete spustit řadu specializovaných nástrojů, které vám ASC nabízí. Všechny zde zahrnuté nástroje využívají pro čištění jednoduché průvodce, a tak se úprav nemusí bát ani začínající uživatelé. Speciální pozornost zde věnujte kategorii Opravy, kde najdete praktické obnovení smazaných souborů (i pokud jste je už vyhodili z Koše), správce doplňků a příkazů kontextové nabídky prohlížeče Internet Explorer nebo například velice praktického správce zástupců, který dokáže opravit nefunkční zástupce k jednotlivým programům.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 22

Poslední komentáře Komentáře

Nebrat ... och-hroch 27.  6.  2014 9:58
Re: ASC Tom318 20.  3.  2012 21:00
Re: potřebuju nutně pomoct :) !!!!!!!!!!!!!!!!! ali0 28.  2.  2012 23:23
potřebuju nutně pomoct :) !!!!!!!!!!!!!!!!! katka 18.  2.  2012 19:14
Re: ASC Jarin 15.  2.  2012 12:50
Přidat příspěvek Zobrazit vše