11.  6.  2010    Internet  |  Videokurzy

Akcelerátory Internet Exploreru prakticky (video)

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

V dalším pokračování pravidelného pořadu, který pro vás připravujeme ve spolupráci se společností UPC, se zaměříme na akcelerátory. Jak na jejich praktické využití?

Praktickou novinkou Internet Exploreru osmé verze se staly takzvané akcelerátory, které vám dovolují využít zajímavých funkcí přímo na stránce, okamžitě po označení vybrané části. Dostupnost akcelerátoru poznáte velice jednoduše tak, že se po označení části textu zobrazí modré pole se šipkou. Jakmile na ně klepnete, otevřete nabídku příkazů, které lze s danou částí textu spojit, tedy například vyhledat město v textu na mapě. Nabídka akcelerátorů se liší v závislosti na aktuální konfiguraci prohlížeče, nicméně toto základní použití je vždy stejné.


(video je vysíláno s posunem oproti klasickému televiznímu vydání, a tak zprávy v daném bloku nemusí být aktuální)

Jak rychle přidat nový akcelerátor

Pomocí místní nabídky akcelerátorů můžete přidat libovolné další, které jsou dostupné. Jakmile jste na webové stránce, klepněte na ni pravým tlačítkem myši a poté v nabídce zvolte příkaz Více akcelerátorů | Najít další akcelerátory, čímž se otevře stránka s dostupnými akcelerátory. Přidat je můžete stisknutím tlačítka Přidat do Internet Exploreru. Akcelerátor pak bude okamžitě dostupný v místní nabídce a můžete jej zpravidla rychle využívat i bez nutnosti restartu prohlížeče.

Akcelerátor Slovníky Lingea

Také někdy tápete na webové stránce, co který cizojazyčný výraz znamená? Pak si z webové galerie stáhněte nadmíru praktický akcelerátor Slovníky Lingea. Ten nabízí rychlý oboustranný překlad s podporou několika evropských jazyků. Jakmile jej přidáte, na webové stránce stačí označit požadované slovo a z místní nabídky akcelerátorů je nechat přeložit. Akcelerátor Slovníky Lingea tak dokáže nahradit i některé doplňkové specializované programy, navíc jej máte přímo v prohlížeči.

Akcelerátor Mapy.cz

Celosvětově neoblíbenější službou pro vyhledávání v online mapách patří Google Mapy, nicméně v Česku se nejvíce používají Mapy.cz. Patříte-li mezi fandy mapového online světa, určitě si do Internet Exploreru 8 přidejte akcelerátor Mapy.cz – ten vyhledá označenou adresu na webové stránce pomocí dané služby. Opět vám bude stačit, tak jako v případě jiných akcelerátorů, označit adresu na libovolné stránce a nechat ji automaticky zobrazit na mapě. Již nikdy se při hledání firem nebo oblíbených restaurací neztratíte.

Akcelerátor YouTube Search

Kdo by v dnešní době neznal YouTube, nejpoužívanější webovou službu pro přímé sdílení a přehrávání videí z celého světa. Jestliže i vy patříte mezi miliony jejích pravidelných fandů, rozšiřte si Internet Explorer o praktický akcelerátor YouTube Search. Přidání je velice jednoduché, využijte k tomu online galerii. Pak už vám bude stačit na kterékoliv webové stránce označit libovolný text a pomocí YouTube Search předat dotaz k vyhledání souvisejících videí právě na nejpopulárnějším videoserveru. Výsledky se zobrazí během okamžiku.

Vše o vašich akcelerátorech

Akcelerátory nejsou ničím jiným než speciálními doplňky Internet Exploreru, a tak je samozřejmě můžete také spravovat. Postačí, když vyberete text, levým tlačítkem myši klepnete na ikonu akcelerátoru a poté následujete odkaz Více akcelerátorů | Spravovat akcelerátory. Otevřete tím dialog, v němž najdete tabulkové zobrazení jednotlivých akcelerátorů, které můžete spravovat. Podle přímočaře pojmenovaných sloupců máte možnost velice snadno rozpoznat, jaké akcelerátory jsou dostupné a odebírat je.

Jak odebrat akcelerátor

Pokud již některý z akcelerátorů nepotřebujete, můžete jej odebrat pomocí dialogu pro správy. Jakmile v pravé části vyberete některý akcelerátor, máte možnost jej zcela odstranit klepnutím na tlačítko Odebrat, případně dočasně skrýt z možností akcelerátorů následováním možnosti Zakázat. Pokud byste se o daném doplňku chtěli dozvědět více, využijte přilehlých polí s webovými odkazy, nesou názvy Domovská stránka a Nainstalováno z.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 5

Poslední komentáře Komentáře

IE 8 J.K. 13.  6.  2010 14:20
Re: xx kokos 11.  6.  2010 11:58
Re: xx mmmm 11.  6.  2010 10:44
Re: xx RomanL 11.  6.  2010 8:07
xx označte si povinná políčk 11.  6.  2010 7:51
Přidat příspěvek Zobrazit vše