7.  2.  2011    Windows 7

Aktualizace ovladačů bleskově

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Ve Správci zařízení najdete přehled jednotlivých součástí počítače, stejně jako možnost aktualizace ovladačů. Můžete si tak zajistit, že hardware bude v co nejlepší kondici.

Nejčastějším problémem, který budete ve správci zařízení řešit, je aktualizace ovladačů nebo jejich jiné úpravy. V řadě případů může být zapotřebí, abyste u konkrétní hardwarové součásti ve svém počítači zjistili přesné označení, verzi, vydání apod. K tomu ve Windows využijete specializovaného dialogu ve Správci zařízení, otevřete požadovanou součást Ovládacích panelů následováním příkazu Start | Ovládací panely | Hardware a zvuk, klepnutím levým tlačítkem myši vyberte odkaz Zobrazit hardware a zařízení, čímž se otevře požadovaný Správce zařízení. Ve stromové struktuře podle pořadí nalistujte požadovaný hardware, klepněte na něj pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky zvolte příkaz Vlastnosti. Přepněte na záložku Ovladač, kde naleznete všechny detailní informace.

Aktualizace ovladače pomocí průvodce

Pokud potřebujete aktualizovat ovladače k vybranému hardwaru ve svém počítači, nebo prostě zjistit, zda není k dispozici nová verze, tak na položku s požadovaným hardwarem klepněte pravým tlačítkem myši a z místní nabídky vyberte možnost Aktualizovat software ovladače. Pokud přesně neznáte cestu k požadovanému ovladači, klepnutím levým tlačítkem myši následujte možnost Vyhledat automaticky aktualizovaný software ovladače. Systém Windows pak prohledá web a systémové složky, zda se v nich nenachází daný ovladač. Jestliže znáte cestu k ovladači (například instalační médium výrobce), následujte možnost Vyhledat ovladač v počítači a zadejte cestu k odpovídajícím souborům.

_volba.png
Průvodce aktualizací ovladačů WindowsDalší bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře