19.  11.  2012    Vyzkoušejte  |  Internet

AlternativeTo: Vyzkoušejte programy, které ještě neznáte

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Někdy může být vhodné najít alternativní program k některému, který už znáte. Díky zajímavé webové službě to provedete snadno, rychle a spolehlivě.

Každý má sbírku programů, na něž je zvyklý a které plní různé funkce. Ať už se jedná o oblíbený prohlížeč, multimediální přehrávač, aplikaci pro snímání obrazovky nebo kterýkoliv jiný nástroj. Čas od času může být zapotřebí najít alternativní program, k čemuž jsou však ne všechny online katalogy softwaru přizpůsobené. Pomocnou ruku vám přesně v takovou chvíli podá služba AlternativeTo.

ato.png
Přehledné zobrazení s různými možnostmi nalezení alternativních programů

Nejrychlejší cestou nalezení alternativy k požadovanému programu je vložení jeho názvu do pole Search pro fulltextové hledání v pravém horním rohu stránky. Pamatujte na to, že pro přesnou shodu je zapotřebí uzavřít více slov do uvozovek. V hlavní nabídce navíc můžete omezit požadovanou platformu, kromě výchozí možnosti All si lze zvolit například iPhone, iPad, Linux, Android a další varianty. Právě pod tímto seznamem nechybí ani kategorie, jimiž můžete ručně listovat.

Jakmile jsou alternativní programy k požadované aplikaci nalezené, můžete jejich seznam filtrovat pomocí několika rozšiřujících polí. Díky praktické nabídce Filter by license lze omezit výpis podle licence programu, tedy například zobrazit pouze zdarma dostupné nástroje. K dispozici je také záložka Reviews, na níž najdete uživatelské recenze.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 2

Poslední komentáře Komentáře

Re: gr.nazzi tim 27.  11.  2012 22:36
gr.nazzi pepik 27.  11.  2012 1:12
Přidat příspěvek Zobrazit vše