3.  3.  2011    Časopis Jak na počítač

Anketa: Jsou viry nebezpečné?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Už jste někdy měli zavirovaný počítač? Používáte placený nebo bezplatný antivirus? Jsou podle vás placené programy kvalitnější?

Představují viry reálné nebezpečí, nebo jsou produktem marketingu výrobců antivirových programů? Je lepší bezplatný antivirový program nebo placená varianta?
Zeptali jsme se: Už jste někdy měli zavirovaný počítač? Používáte placený nebo bezplatný antivirus? Jsou podle vás placené programy kvalitnější?

anketa0211_1_melanie.jpgMelanie, 47 let, na volné noze 
Ano, stalo se mi, že se do počítače dostal trojský kůň. Dali jsme ho do trezoru, a tím jsme ho vlastně zničili a ochránili počítač. Antivirový program máme, a dokonce víc. Něco je placené a něco ne, přibližně půl na půl. Jestli jsou placené programy kvalitnější, nevím, zatím nám stačí ty, co máme.  


anketa0211_2_petr.jpgPetr, 42 let, státní zaměstnanec  
Ano, samozřejmě jsme měli virus v počítači. Řešili jsme to tak, že jsme virus dali do trezoru. Antivirový program používám, mám avast, ten je volně ke stažení na internetu. Některé placené programy jsou možná kvalitnější, ale u většiny sice požadují peníze, ale neposkytují podle mě lepší ochranu. 


anketa0211_3_vrata.jpgVráťa, 25 let, železničář 
Ano, vir v počítači jsem už řešil. Programy samozřejmě používám, momentálně mám dva, oba volně dostupné na internetu. Podle mě je to zatím dostačující, neuvažuji o koupi placeného antivirového programu.
 


anketa0211_4_martina.jpgMartina, 24 let, laborantka 
Ano, včera naposledy jsme řešili virus. Upozornil nás na to právě antivirový program, tak jsme nakonec virus úspěšně odstranili z počítače. Počítač už ale zase chráněný není, musíme si stáhnout nový program. Neuvažovala jsem nad tím, jestli placené programy poskytují větší bezpečí, ale rozhodně neplánuju jejich nákup. 

anketa0211_5_zora.jpgZora, 25 let, servírka 
Myslím, že už jsem virus v počítači měla, ale ani pořádně nevím, moc se v tom nevyznám. Programy určitě nějaké máme, ale nevím, co to je. Ale není placený, za takové věci bych peníze nedala. A jestli jsou kvalitnější placené programy? Podle mě není žádný z nich úplně bezpečný, takže je to jedno.


anketa0211_6_matej.jpgMatěj, 23 let, stevard 
Ano, už jsem měl virus v počítači. Musel jsem přeinstalovat Windows a známý, který je v tomto odborník, mi řekl, že je potřeba vyměnit i celý harddisk, takže jsem všechno měnil. Antivirový program mám, je to NOD a každý týden mi chodí aktualizace. Je to neplacený program a myslím si, že určitě placené programy nezaručují vyšší bezpečnost a kvalitu pro počítač.
 

A co vy? Už jste někdy měli zavirovaný počítač? Používáte placený nebo bezplatný antivirus? Jsou podle vás placené programy kvalitnější? Podělte se o své názory v diskusi pod článkem.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 12

Poslední komentáře Komentáře

Taky jsem měl virus oggy22 25.  7.  2011 19:08
Jak na viry milan 4.  5.  2011 9:02
Antivírusový program vlaha 9.  3.  2011 18:30
Re: Tato zpráva neobsahuje viry Magicmaster 8.  3.  2011 22:02
Ne, virusy nepouzivam pixel 7.  3.  2011 15:25
Přidat příspěvek Zobrazit vše