17.  1.  2011    Časopis Jak na počítač

Anketa: Umíte žít bez internetu?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Jaký je váš vztah k internetu? Dokázali byste si představit svůj život bez něj? Která z jeho vymožeností by vám dnes nejvíce chyběla a proč?

Internet ve smyslu v jakém ho chápeme dnes, letos oslaví své sedmnáctiny. Naše životy jsou s ním svázány více než s čímkoli jiným. Zeptali jsme se proto:
Dokázali byste si představit svůj život bez internetu? Která z jeho vymožeností by vám dnes nejvíce chyběla a proč?

1.juraj.jpgJuraj, 52 let, řidič
Ano, internet by mi vůbec nechyběl, neumím s ním pracovat a nic na počítači nedělám.
 

 


2.martin.jpgMartin, 40 let, lesní pracovník
Ano, život si bez internetu umím představit, ale mám na něm rád, že se rychle dostanu k informacím, hlavně k výsledkům losování a zápasů.

 


3.miroslav.jpgMiroslav, 50 let, nezaměstnaný
Ano, žiju celou dobu bez internetu. Nemám ani počítač a neumím s ním pracovat, takže mi nic z věcí, které internet nabízí, nechybí.

 


4.pavol.jpgPavol, 55 let, řidič
Ano, umím si bez internetu představit život, ale chyběl by mi Skype. Volám si prostřednictvím tohoto programu se synem. Výhoda je, že je to zadarmo a můžu se s ním i vidět, takže je to osobnější.
 


5.silvia.jpgSilvia, 45 let, dětská lékařka
Ne, neumím si bez něj představit život. Chyběla by mi hlavně dostupnost informací a jednoduchá komunikace s lidmi. Jako lékařka často hledám různé informace na internetu nebo něco konzultuji s kolegy na nejrůznějších fórech.6.silvia_2.JPGSilvia, 38 let, živnostník
Ne, rozhodně si to už neumím vůbec představit. Využívám hlavně e-maily a taky prodávám svoje výrobky právě přes internet, kde je jednoduchá komunikace s lidmi, takže by mě to výrazně zasáhlo do života.7.tibor.jpgTibor, 46 let, výčepní
Ano, umím si bez obtíží představit, že by internet vůbec neexistoval. Nechybělo by mi nic, počítač je můj úhlavní nepřítel. Ale chápu, že v dnešní době je to téměř nevyhnutelnost a že ulehčuje spoustu věcí.8.zuzana.jpgZuzana, 46 let, prodavačka
Ano. Jediné, co by mi chybělo, je komunikace s rodinou. Prostřednictvím e-mailů si posíláme pozdravy na svátky a fotky. Jinak na internetu nic nedělám, maximálně se občas kouknu na předpověď počasí, televizní program nebo si vyhledám spoje MHD.9.Miroslava.jpgMiroslava, 21 let, obchodní zástupce
Neumím bez internetu žít. Chyběla by mi hlavně komunikace s lidmi a vyhledávání informací.
 

 

10.Ludovít.jpgĽudovít, 31 let, zámečník
Ne, nedokážu si již bez internetu představit život. Používám ho hlavně k urychlení získávání informací a ke komunikaci s rodinou a přáteli.

 

 

A jaký je váš vztah k internetu? Dokázali byste si představit svůj život bez internetu? Která z jeho vymožeností by vám dnes nejvíce chyběla a proč? Řekněte nám svůj názor v diskusi pod článkem.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 10

Poslední komentáře Komentáře

Prosba o vyplnění Maty 12.  7.  2013 9:48
Život bez Internetu? Jiřina 17.  4.  2011 9:54
Život bez Internetu? Jiřina 17.  4.  2011 9:52
Re: Je to asi věkem? jimana 17.  4.  2011 9:51
Re: Je to asi věkem? Jimana 17.  4.  2011 9:39
Přidat příspěvek Zobrazit vše