22.  10.  2012    Vyzkoušejte  |  Programy

Any Video Converter: Snadný převod videí

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

S rozmachem mobilních zařízení a různých atypických přehrávačů stoupá potřeba převodu videa mezi různými formáty. Univerzálním pomocníkem se stává Any Video Converter.

Pro převod videí mezi rozličnými formáty můžete využít různé aplikace, některé z nich však nabízejí poměrně omezené parametry nastavení. V případě programu Any Video Converter máte možnost upravit velké množství detailů u širokého spektra formátů, navíc si poradí také se stažením a konverzí online videí. Nechybí však ani podrobná nastavení, která vše usnadní.

Během instalace programu si dejte pozor na možnosti instalace doplňku Zrychlení počítače – pokud po něm vyloženě netoužíte, aktivujte v odpovídající části průvodce pole Neinstalovat Zrychlení počítače. Velkou výhodou programu Any Video Converter je kompletně lokalizované grafické rozhraní, které se aktivuje hned při prvním spuštění, a tak s jeho ovládáním či pochopením všech funkcí nebudou mít potíže ani začínající uživatelé.

Příprava videí ke konverzi

První krok úspěšného převodu videí spočívá v importu všech požadovaných souborů, klepněte proto na tlačítko Přidat video. Podporována je také technika drag & drop, díky čemuž můžete potřebné soubory přidat jejich vybráním v libovolném správci souborů a přetažením do odpovídající části hlavního okna. Any Video Converter si poradí s obrovským množstvím formátů, mezi nimiž nechybí napříkadl AVI, WMV, MP4, 3GP, FLV a desítky dalších.

konv.png
Nabídka hlavních funkcí a přehled přidaných videí

To, jak si Any Video Converter vedl při rozpoznání formátů a analýzou všech přidružených detailů, poznáte pomocí jednotlivých polí seznamu připravených souborů – jmenovitě se jedná o sloupce Délka, Formát, Velikost videa a FPS (Počet snímků za vteřinu). Seznam funguje jako připravená fronta pro následující konverzi, videa v ní tedy můžete libovolně přesouvat, čímž dosáhnete například přednostního zpracování kratších videí apod.

U vybraného vstupního videosouboru (případně jejich většího množství po označení) máte možnost upravit detaily exportu pomocí právě části hlavního okna. Prostřednictvím roletových nabídek Výstupní formát nejprve určete hlavní typ, předvolby zpřístupňují varianty Vhodný pro mobilní telefon, Obvyklý video soubor, HTML5 Embed Video, Obvyklý zvukový soubor a K vypálení na DVD. Pak se již v přilehlé roletové nabídce objeví jednotlivé formáty, které dané kategorii odpovídají. V pravé dolní části okna upravte případné detaily a zahajte převod stisknutím tlačítka Konverze.

konv2.png
Výběr výstupního formátu pomocí připravených předvoleb

Možnosti detailního nastavení

Ve výchozí konfiguraci se konvertované soubory ukládají do podsložky Any Video Converter ve vašich dokumentech, tedy ve Windows 7 například C:\Users\<uživatel>\Documents\Any Video Converter. Chcete-li tuto předvolbu změnit, následujte v již zmíněné hlavní nabídce příkaz Úpravy | Nastavení a na záložce Obecná v sekci Výstupní složka nalistujte nové umístění. Další praktickou volbou na této záložce je úprava priority při konverzi (Proces & Vlákna), resp. možnost Akcelerace GPU v případě vybraných grafických karet NVidia.

Na záložkách Zvuk a Video najdete podrobné výchozí volby konverze, pozornost věnujte například úpravě hlasitosti (Regulace zvuku), resp. detailům zpracování v části Parametry MP3. Jestliže byste se potýkali s problémy při zobrazení rychlého náhledu videa v hlavním okně, můžete pomocí přepínače Ovladač vyzkoušet jinou metodu zobrazení. Konečně v případě posunutého audia vzhledem k videu ve zdrojovém souboru můžete tuto chybu opravit pomocí jezdce v sekci Audio/video synchronizace.

konv4.png
Detailní konfigurace voleb souvisejících s konverzí videa

Zejména při konverzi velkých videí nebo velmi dlouhé fronty pro zpracování může být vhodné pustit konverzi večer a poté nechat počítač automaticky vypnout – přesně k tomu slouží volba Vypnout počítač po dokončení konverze na záložce Pokročilé.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře