29.  11.  2012    Ostatní

Ashampoo Snap 5 a Video Styler 2013 v Computeru 23/12

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Na DVD příloze časopisu Computer 23/12 najdete hned dvě skvělé plné verze od společnosti Ashampoo. Upravte si domácí video a snímejte obsah obrazovky.

Potřebovali jste někdy doladit vlastnoručně natočené video, ale nehodláte se učit ovládání složitých profesionálních nástrojů? Pak vás trefným výběrem základních funkcí potěší program Ashampoo Video Styler 2013. Jestliže naopak bojujete s pořízením spolehlivého programu pro záznam dění na obrazovce, doporučujeme Ashampoo Snap 5.

Ashampoo Video Styler 2013

DVD aktuálního vydání časopisu Computer 23/12 kromě jiných programů najdete také plnou verzi výborného nástroje Ashampoo Video Styler 2013, s jehož pomocí můžete upravit videa na pár klepnutí tlačítkem myši. Vzhledem ke svému jednoduchému použití se hodí hlavně uživatelům, kteří nehodlají zdlouhavě zkoumat detaily střihu nebo pokročilé filtry, ale jen na základní úrovni vyladit záběry z domácí kamery.

zaklad.png
Časová osa videa s náhledy obrazovek v programu Ashampoo Video Styler 2013

Pro načtení domácího videa v programu Ashampoo Video Styler 2013 využijete standardní stromové zobrazení (známé z Průzkumníku Windows), v pásu náhledů se objeví jednotlivé snímky časové osy. Základní úpravy jsou dostupné v tlačítkové liště nad pásem miniatur a postupně ve výchozím pořadí dovolují překlopit video horizontálně, vertikálně, případně jej otočit o devadesát stupně vlevo či vpravo.

ef.png
Nabídka efektů, které můžete využít

Jestliže jste video natáčeli za špatných světelných podmínek, můžete snadno a rychle doladit jas, kontrast, využít gama korekci či sytost. Specialitou při úpravách videa jsou speciální efekty, mezi nimiž nechybí například inverze barev, převedení do odstínů šedé nebo změna vzhledu do stylu historických filmů. Jakmile máte video upravené podle potřeb, můžete se o něj podělit odkazem na Facebooku či YouTube, případně nastavit detaily formátu a uložit jej na disk.

Ashampoo Snap 5

Další plnou verzí, kterou díky DVD aktuálního Computeru 23/12 můžete zdarma využít, je program Ashampoo Snap 5. Někdy je zapotřebí uložit obsah obrazovky, sdílet jej s dalšími uživateli, upravit apod. Nemusí jít jen o výukové materiály, ale také uložení postupu práce v případě interaktivní pomoci. S tím vším vám stoprocentně pomůže právě Ashampoo Snap 5.

Při ovládání programu Ashampoo Snap 5 v horní části obrazovky najdete panel pro snímání, v oznamovací oblasti hlavního panelu odkazy pro další nastavení a funkce. Jestliže tedy hodláte uložit video z průběžného dění na obrazovce, stačí umístit ukazatel myši k hornímu okraji obrazovky, čímž se zobrazí právě panel snímání. Upravit lze nejen základní parametry, především oblast, která se má snímat, ale také aktivovat záznam zvuku.

param.png
Nastavení parametrů snímání obrazovky v programu Ashampoo Snap 5

Tip navíc: Jakmile program Ashampoo Snap 5 běží, nahrazuje také ukládání snímků obrazovky do schránky po stisknutí klávesy Print Screen – aktuální stav obrazovky se otevře ve speciálním okně, kde můžete provádět základní úpravy, ukládat výřezy apod.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat