21.  1.  2013    Vyzkoušejte  |  Programy

Ashampoo WinOptimizer 2013: Omlazení Windows

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Jakmile systém začne stávkovat, je zapotřebí přistoupit k pročištění. Díky plné verzi programu Ashampoo WinOptimizer 2013 z DVD časopisu Computer to zvládnete zcela bezpečně.

Čisticí nástroje Ashampoo za sebou mají dlouhodobou tradici a patří mezi špičku ve své kategorii, proto se použití aplikace Ashampoo WinOptimizer 2013 nemusejí bát ani začínající uživatelé. Během několika málo kliknutí zkontrolujete vytížení systému, odeberete přebytečné běžící položky či sluýby, stejně tak odstraníte nepotřebné soubory. Plnou verzi programu Ashampoo WinOptimizer 2013 najdete na DVD aktuálního vydání časopisu Computer 1/13!

Hlavní okno programu přináší souhrn o všech aktuálních problémech, jejich sumář se však nejprve musí vytvořit. Především po prvním spuštění proto doporučujeme ponechat Ashampoo WinOptimizer 2013 provést detailní analýzu, která může zabrat několik minut. V levém sloupci najdete vytížení standardních systémových prostředků v podobě RAM a CPU, rychlou orientaci v množství nezbytných či přebytečných položek vám pak nabídnou číselné údaje hodnot o nainstalovaných aplikacích, resp.nainstalovaných ovladačích.

V této části není dostupný odkaz pro automatickou správu, a tak je zapotřebí při vyšším počtu provést odebrání standardní pomocí Ovládacích panelů. Praktický je také výstup hardwarové analýzy, díky kterému získáte orientační teplotu ve stejnojmenné položce.

souhrn.png
Základní souhrn informací

Systém pod lupou

Sekce Údržba sdružuje informace o běžících procesech či nadbytečných souborech v detailnějším měřítku, po dokončení analýzy můžete v jednotlivých částech nalézt podrobnosti. Vzhledem k bezpečnému použití a citlivé analýze programu Ashampoo WinOptimizer však bez obav stiskněte tlačítko Opravit automaticky, čímž se odstraní nebo upraví odpovídající položky.

Ashampoo WinOptimizer 2013 podporuje rozšířenou správu automaticky spouštěných programů, kterou byste používat namísto výchozího nástroje pro konfiguraci systému Windows (v rámci možností příkazu msconfig). V hlavní okně klepněte na možnost Je spuštěno položek a okamžitě se otevře přehled jednotlivých záznamů z registru Windows a ostatních umístění. Pomocí přilehlých zaškrtávacích polí lze jednotlivé z nich vypnout či zpětně zapnout. Podobně si můžete počínat také se službami, a to prostřednictvím příkazu Je spuštěno služeb.

Samostatnou pozornost v hlavním okně věnujte sekci Volitelné, která vám dovolí odstranit soubory s údaji hibernaci, které většinou zabírají řádově gigabajty drahocenného místa na pevném disku. Klepnutím na odkaz Hlavní menu v horním panelu nástrojů máte možnost zobrazit kompletní přehled nástrojů pro pokročilou konfiguraci. K tomu však většinou přistoupíte až při řešení konkrétního problémů, jelikož si hlavní okno a sekce programu Ashampoo WinOptimizer 2013 bez větších potíží poradí se všemi standardními překážkami.

auto.png
Výběr čištění

Pokročilé nastavení

Chcete-li si chování programu a jeho možnosti čištění či údržby Windows přizpůsobit, následujte odkaz Možnosti. V části Analýza systému pak doporučujeme upravit položky, které se mají během analýzy zpracovat – můžete tak nejen ovlivnit délku jejího trvání, ale také například uchránit nastavení či data, o něž v žádném případě nechcete přijít.

Sekce Zálohy zase dovoluje přizpůsobit tvorbu a uchování záloh pro případné obnovení do původní konfigurace. Praktický je především implicitně vypnutá možnost Přesunout zálohy do koše namísto smazání, jejíž aktivací si zajistíte bezpečnější nakládání s provedenými změnami.

zalohy.png
Detailní konfigurace programuX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 6

Poslední komentáře Komentáře

Re: Nebrat carlos 8.  2.  2013 10:54
Re: DVDíčko s programem.. lada 30.  1.  2013 7:43
Re: DVDíčko s programem.. Ladik 21 28.  1.  2013 21:19
Re: DVDíčko s programem.. x 27.  1.  2013 12:55
DVDíčko s programem.. Ringo 24.  1.  2013 23:14
Přidat příspěvek Zobrazit vše