5.  11.  2012    Vyzkoušejte  |  Internet  |  Programy

aTube Catcher: Videa z YouTube rychlostí blesku

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Sledujete rádi videa na YouTube? Jestli se vám nějaké líbí a chcete ho stáhnout do počítače, aby tak bylo dostupné i bez připojení k internetu, pomůže vám aTube Catcher.

Program aTube Catcher je aplikace určená primárně ke stahování videi z internetu, především pak z populárního serveru YouTube, ale zvládá také jiné služby. Kromě samotného jednoduchého stahování nabízí také okamžitou konverzi do celé řady formátů tak, abyste si mohli video pouštět nejen na počítači, ale také na mobilním telefonu, mp4 přehrávači atd.

Přestože uživatelské prostředí programu na první pohled nevypadá příliš přehledně, ovládání a základní nastavení je snadné a dostupné, čemuž ještě pomůže česká lokalizace. Ta je bohužel na celkem špatné úrovni, pro orientaci neangličtinářů ale plně postačí. Velkou výhodou aplikace je pak především její bezplatnost.

Pozor při instalaci

Již při samotné instalaci je třeba vaší pozornosti, jinak si můžete nechat nainstalovat něco, co sami nechcete. Je to trochu úlitba za to, že program je freeware, takže se snaží si udělat reklamu na své další produkty i na produkty partnera.

sshot-2.png
Průvodce instalací s detailními volbami

Takže si klidně odškrtněte vytváření ikon pro MP3 Downloader a Video Search Tool a rovněž nedoporučujeme instalaci produktu s českým názvem Zrychlení Počítače.

Po instalaci a spuštění je už stahování videí z YouTube a dalších serverů doslova hračkou. Hlavní okno programu obsahuje několik záložek, přičemž hned to první nazvané Normal mode slouží ke stahování. Do kolonky URL vložíte přímý odkaz na video, který na YouTube získáte stisknutím tlačítka Sdílet přímo pod přehrávaným videem.

sshot-3.png
Hlavní okno programu s možnostmi nastavení stahování

Do další kolonky Uložit do vepíšete, nebo přes tlačítko Procházet vyberete cílovou složku pro ukládání souboru. Další krok spočívá ve výběru výstupního formátu, protože aTube Catcher dokáže okamžitě po stáhnutí konvertovat video do požadované podoby. Chcete-li stahovat videa ve vysokém rozlišení, zaškrtnete ještě políčko Enable YouTube HD.

K zaškrtávání toho zde máte víc. Položka Keep source files after conversion (čeština v programu opravdu není kompletní) po převodu formátu zanechá video v jeho původním a položka Shutdown PC when done zase vypne počítač po dokončení stahování.

Zachycení streamu

Stahování videa lze tlačítky pro pauzu a start přerušit i obnovit, což je v podstatě vše, co aTube Catcher nabídne při stahování z YouTube. Je to tedy snadné a rychlé. Program ale nabízí náročnějším uživatelům mnohem více. Ani ne tak v případě nastavení, které není příliš propracované a mnoho možností neumožňuje, ale spíše v případě doplňkových funkcí.

Ty přitom svým rozsahem téměř zastiňují primární účel v podobě stahování videí. Videa lze totiž v záložce Stream Catcher i zachytávat, pokud jsou přehrávány na nějakém webu. Stačí mít onu stránku otevřenou v podporovaném webovém prohlížeči, program to sám pozná a stiskem příslušného tlačítka dojde k nahrávání a ukládání do cílového adresáře.

Záznam dění na obrazovce

Zejména pro tvorbu návodů a tutoriálů se hodí funkce pro záznam dění na obrazovce v záložce Screen Record. Vyberete plochu, kterou chcete snímat (v případě více monitorů), určíte cílovou složku a tlačítky start a stop započnete nahrávání všeho, co se na obrazovce počítače stane, na co kliknete, co otevřete či spustíte atd.

Takto vytvořené video se dá doplnit o komentář zachycený z mikrofonu, nahrávání je možné po nastaveném čase vypnout, nebo nechat záznam započít třeba pět vteřin po jeho spuštění (takže např. minimalizujete program a připravíte se k akci), určit můžete, zda má být zaznamenán kurzor myši, jestli má být sledován ve výstřihu videa atd.

Konverze pro nenáročné

Již bylo zmíněno, že aTube Catcher zvládá konverzi stahovaných videí z YouTube. V záložce Video Converter lze velice snadno převést importované video (klidně přímo z disku počítače, nemusí být z internetu) do libovolného vybraného formátu. V případě více videí je můžete dokonce sloučit do jednoho souboru (zaškrtnutím položky Join files).

sshot-4.png
Konverze videa s možnostmi uložení

Nečekejte ovšem žádné dalekosáhlé možnosti konverze. Pouze volíte formát, nikoli jeho podrobnější parametry. Jedná se tak o velice jednoduchý konvertor určený pro nenáročné uživatele. Ihned v další záložce DVD/BluRay/CD se dají videa dokonce vypálit ve zmíněných formátech, opět s minimálními možnostmi úprav.

Poslední záložka pak nese název Audio Recorder a slouží k nahrávání zvukového vstupu (nejčastěji mikrofonu). Rovněž i zde se možnosti nastavení omezují pouze na volbu formátu zvukového souboru (mp3, wav, wma), přenosovou rychlost a úroveň hlasitosti.

To je také vše, co tento multifunkční nástroj nabízí. Nejste-li nároční, využijete řadu jeho služeb. Chcete-li specializované programy, pak vám aTube Catcher bude dobře sloužit alespoň u stahování videí z YouTube.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 9

Poslední komentáře Komentáře

aTube Cacther mrůňa 9.  11.  2012 19:06
naco zlozito ked sa da jednoducho AndyF1 7.  11.  2012 10:33
Pochybnější program by nebyl? cleb 7.  11.  2012 7:33
Re: rychlost blesku? Lubomir76 6.  11.  2012 12:19
rychlost blesku? broom 6.  11.  2012 8:43
Přidat příspěvek Zobrazit vše