9.  7.  2012    Internet

Automatická kontrola logů HijackThis na pár kliknutí

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Čas od času se vyplatí prozkoumat Windows a podívat se, které doplňky mu přitěžují. HijackThis vám s tím pomůže, vygenerovaný log si pak navíc můžete proklepnout online.

Spuštění testu v programu HijackThis proveďte stisknutím tlačítka Do a system scan only, pokud byste v budoucnu chtěli spolu s kontrolou systému zároveň vytvořit podrobný záznam o jejím průběhu, pak klikněte na tlačítko Do a system scan and save a logfile. HijackThis prozkoumá všechny důležité oblasti operačního systému a nalezené položky zobrazí ve formě seznamu, kde každý řádek odpovídá jedné hodnotě. Zahrnuty nejsou pouze hodnoty vztahující se k Internet Exploreru, ale také další kritické oblasti registru nebo jiných umístění.

hijack1.png
Výsledek analýzy programu HijackThis

Vygenerovat seznam objektů takto zvládne každý, jak se v nich ale vyznat? Do detailních úprav systému se nemusíte pouštět metodou pokus-omyl, otevřete tyto webové stránky a kopii logu vložte do nabízeného textového pole webového formuláře. Pokud jste si záznam uložili na disk (jedná se o soubor s příponou LOG), stiskněte tlačítko Procházet a nalistujte jej ve svém počítači. Ve výchozím nastavení je aktivována možnost Show visitors ratings, která bere v potaz hodnocení uživatelů HijackThis podle skenování z celého světa. Doporučujeme nechat ji zapnutou a poté stisknutím tlačítka Analyzuj provést automatickou kontrolu. Výsledný seznam vám přesně prozradí, jak nebezpečné jednotlivé položky jsou.

hijack2.png hijack3.png
Vlevo vložení logu pro automatické zpracování, vpravo pak přehledný výsledekDalší bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 3

Poslední komentáře Komentáře

Re: Bohužel Biosko 12.  7.  2012 12:54
Bohužel jxjl 11.  7.  2012 9:46
ach jo VfB 11.  7.  2012 9:00
Přidat příspěvek Zobrazit vše