5.  10.  2011    Internet  |  Vyzkoušejte

AutoPager: Nechte prohlížeč načítat podstránky

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Představíme vám rozšíření, kterými si můžete ulehčit práci s vaším prohlížečem. Zajímavý počin AutoPager dovolí automaticky otevírat další podstránku.

Webové stránky, které jsou rozdělené na jednotlivé podstránky, určitě znáte. Takto se vám zobrazují třeba výsledky ve vyhledávači nebo webová fóra. Autoři webových stránek samozřejmě nechtějí, abyste načítali "nekonečnou" stránku, proto vám ji jednoduše rozdělí na menší části, které si postupně otevíráte. Tento systém je často postaven na faktu, že uživatelé ve většině případů použijí položky umístěné na několika prvních stranách.

Co se tedy stane, když přejdete na konec stránky? Musíte kliknout na tlačítko „Další“ (případně nějakou jeho obdobu). Avšak kdyby se další stránka načetla automaticky níže, ušetřilo by vám to čas a klikání. Tato myšlenka napadla třeba vývojáře sociální sítě Facebook, kde to takto funguje, stejně tak i vývojáře rozšíření AutoPager:

Po nainstalování není potřeba toto rozšíření nijak nastavovat. Při první návštěvě stránky, kde lze automaticky načítat další podstránky, vám AutoPager nabídne možnost přidání nastavení právě pro ni. Po potvrzení se vám zde budou další podstránky automaticky načítat. Druhou možností je vyhledat si nastavení a přidat je z těchto stránek.

autopager3.png
Automaticky načtená další podstránka se zobrazením odpovídající informace

Pokud nyní navštívíte tuto stránku znovu, při najetí ke spodní části stránky se vám začne načítat další podstránka. Nemusíte se bát, že by byla nějak omezena její funkčnost, nepoznáte rozdíl mezi klasicky načtenou webovou stránkou a touto.

Popsali jsme vám základní funkčnost rozšíření AutoPager. Začínající uživatelé jistě ocení, že nemusí nic nastavovat a vše potřebné nabídne rozšíření samo. Náročné uživatele naopak potěší široké možnosti nastavení i rozhraní pro vytvoření vlastního skriptu s automatickým načítáním stránek.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře