Dušan Kadavý

Sledujte Živě.cz na Facebooku
Ostatní

OpenOffice: Příručka do kapsy zdarma

Z časopisu Jak na počítač vybíráme příručku v PDF, jež vás provede možnostmi oblíbeného kancelářského balíku OpenOffice.org. Objevte základní funkce snadno a velice rychle.

2.  12.  2010 | Dušan Kadavý | 10

Kdy vyjde Jak na počítač číslo 17/07

Kdy vyjde Jak na počítač číslo 17/07

V čísle 15-16/07 jsme na straně 50 uvedli chybné datum vydání příštího čísla. Jak na počítač číslo 17/07 vychází 30. srpna. 2007.

9.  8.  2007 | Dušan Kadavý

Obsah CD JNP 13-14/07

Obsah CD JNP 13-14/07

Hlavní téma CD Programy na cesty a Tomb Raider Anniversary Mít všude s sebou důležitý základ všech programů a dokumentů dokonce s vlastním nastavením se zcela nepochybně hodí. Máte-li volný flash disk, můžete si jednoduše vytvořit vlastní sadu přenosných programů , které často používáte. Záložka Hlavní téma vám nabízí hned třicet vhodných programů.

4.  7.  2007 | Dušan Kadavý

Zoner Photo Studio 9 v Computeru 13-14/07 za 99,90 Kč

Zoner Photo Studio 9 v Computeru 13-14/07 za 99,90 Kč

Jako jediný z počítačových časopisů vám Computer v čísle 13-14/07 (vychází 4. 7. 2007) přináší plnou verzi skvělého správce a editoru fotografií Zoner Photo Studio 9. Za necelou stovku tak získáte skvělý program, za nějž byste v normálním případě museli zaplatit řádově více – 1 190 Kč.

3.  7.  2007 | Dušan Kadavý

Obsah CD JNP 12/07

Obsah CD JNP 12/07

Hlavní téma CD Windows bez instalace Hlavní téma CD přináší nástroje pro prevenci havárie i pro záchranu počítače a zálohování. Pomocí několika kliknutí myší si snadno vytvoříte spouštěcí (bootovací) CD Windows, které se neinstaluje a obsahuje desítky unikátních záchranných nástrojů. Nenechte si ujít také skvělou kapesní distribuci linuxu, který se neinstaluje a může také dobře posloužit k záchraně dat z havarovaného počítače. Z dalších zajímavostí bychom vás rádi upozornili na malý CAD program HYCAD 5, program pro vytvoření databáze DVDček i čtyři programy pro kytaristy.

21.  6.  2007 | Dušan Kadavý

Obsah CD JNP 11/07

Obsah CD JNP 11/07

Hlavní téma CD Kouzla s fotkami CD v čísle 11 je přímo nabité programy pro práci s digitálními obrázky. Pomohou vám obrázky upravovat, vylepšovat, ale také vyhledávat, třídit a organizovat. Další programy z této sbírky pak umožní vaše programy efektně prezentovat. Redakční výběr ostatních programů představuje Google Earth v češtině, další program z dílny Google (Google Desktop) vám pro změnu pomůže s rychlým vyhledáváním a doplní vám do Windows XP nebo 2000 i silně návykový postranní panel ve stylu Windows Vista. Nepřehlédněte programy pro vytváření a prohlížení dokumentů PDF ani výtečného správce vašeho mobilu MOBILedit! Opět vám ve společně s internetovým obchodem SW.cz nabízíme několik zajímavých a užitečných programů se slevou. Kromě toho v sekci Zábava na vás čeká skvělý Scorpion’s WinCheater se stovkami návodů pro známé i méně známé počítačové hry.

7.  6.  2007 | Dušan Kadavý

Problémy se spuštěním hry Shrek The Third

Problémy se spuštěním hry Shrek The Third

Instalujte DirectX 9.0c Po vydání CD JNP 10/07 s hrou Shrek The Third se na nás často obracíte s dotazem, jak postupovat při spuštění hry, mnozí z vás se setkali s následujícím problémem. Instalace proběhne normálně a při pokusu hru spustit se objeví chybové hlášení, že nejde najít knihovnu d3dx9_32.dll.

4.  6.  2007 | Dušan Kadavý

Obsah CD JNP 10/07

Obsah CD JNP 10/07

Hlavní téma CD Shrek 3 Na květen je naplánována světová premiéra dalšího, již třetího dílu filmu Shrek a současně také počítačové hry. Vy si ale epizodu z nového příběhu můžete zahrát již nyní. Shrek The Third (dvojznačný název by česky zněl nejspíš Shrek třetí) čeká jen na vaše šikovné ruce. Zároveň přinášíme dvě plné verze nadmíru užitečných programů. O předchozí verzi Partition Manageru jste projevili velký zájem už v loňském roce, StuffIt 9.5 vám zase pomůže se zipováním souborů. Opět vám nabízíme několik zajímavých a užitečných programů se slevou. Kromě toho v sekci Programy neopomeňte prozkoumat úžasné "planetárium" Stellarium nebo freewarového správce souborů freeCommander, s nímž vás blíže seznámíme i v návodu v čísle.

24.  5.  2007 | Dušan Kadavý

Plánovaný výpadek předplatitelské linky 1. – 3. 6. 2007

Plánovaný výpadek předplatitelské linky 1. – 3. 6. 2007

Vážení čtenáři a předplatitelé, z důvodů stěhování společnosti Computer Press, nebude ve dnech 1. – 3. 6. 2007 funkční předplatitelská linka 545 113 713. V případě potřeby nás prosím kontaktujte na e-mailu predplatne@cpress.cz , předplatné můžete objednat na http://casopisy.cpress.cz . V pondělí 4. 6. 2007 od 8.00 hodin bude předplatitelská linka 545 113 713 opět funkční a můžete nás telefonicky kontaktovat.

18.  5.  2007 | Dušan Kadavý

Obsah CD JNP 9/07

Obsah CD JNP 9/07

Hlavní téma CD České pohádky Máte rádi pohádky? Tímto cédéčkem uděláme radost především malým dětem, přinášíme jim totiž sadu tradičních pohádek, jejichž vyprávěný text zpříjemňuje obrazový doprovod. Stejně jako v několika předchozích číslech vám nabízíme několik zajímavých a užitečných programů se slevou. Převážná většina sekce Programy je pak věnována programům na střih a úpravy videa. Nenechte si však ujít skvělý program Screamer Radio pro příjem internetových rádií, díky němuž pro vás nebude problém naladit stanici třeba z Antarktidy. Nepřehlédněte také špičkový bezplatný antivir, k němuž v čísle přinášíme návod.

10.  5.  2007 | Dušan Kadavý

Obsah CD JNP 8/07

Obsah CD JNP 8/07

Hlavní téma CD Výbava pro internet Cédéčko přináší potřebnou výbavu pro internet, která vám umožní surfovat, pracovat s poštou, komunikovat psaným textem i hlasem nebo stahovat prakticky cokoliv. Mezi programy najdete opět několik komerčních nástrojů pro údržbu systému, na které můžete získat výhodnou slevu v internetovém obchodě SW.cz, a také kvalitní a všestranný vypalovací program Ashampoo Burning Studio 6.5 v češtině, který oproti odlehčeným verzím 2005 a 2007 obsahuje plnohodnotnou sadu nástrojů. V zábavné sekci najdete mimo jiné pomocníka pro každého hráče ABCgames Cheater a dále kvalitní akční střílečku ActionCube.

26.  4.  2007 | Dušan Kadavý

Ostatní

Vzorové soubory k návodům pro JNP Speciál 2007

Na této stránce si můžete stáhnout všechny vzorové soubory, které budete potřebovat při práci s návody ve Speciálu JNP 2007. Soubory jsou sbaleny do jediného archivu o velikosti 2,1 MB a uvnitř archivu jsou roztříděny do složek podle sekce (tabulky, prezentace, databáze). Stahujte zde .

25.  4.  2007 | Dušan Kadavý

Obsah CD JNP 7/07

Obsah CD JNP 7/07

Hlavní téma CD Microsoft Office 2007 Professional pokud jste zvědaví, jak se pracuje s novým kancelářským balíkem Microsoftu, můžete jej díky zkušební verzi na našem CD zkoušet a testovat celých 60 dní. A pokud vám náhodou někdo dodá dokument uložený ve formátu některého z těchto nových programů, můžete využít převodník, který umožní tyto dokumenty otevírat ve starších verzích MS Office. Další programy zastupují především freewarové multimediální přehrávače, odtajňovač hesel a také několik komerčních nástrojů pro údržbu systému, na které můžete získat výhodnou slevu v internetovém obchodě SW.cz. V zábavné sekci pak kraluje starší, ale stále značně oblíbená verze akční multiplayerové hry Bulánci.

12.  4.  2007 | Dušan Kadavý

Jak zaregistrovat zkušební verzi MS Office 2007 Professional

Jak zaregistrovat zkušební verzi MS Office 2007 Professional

Na CD příloze čísla 7/07 časopisu Jak na počítač najdete zkušební verzi nejznámějšího balíku kancelářských aplikací. Díky ní můžete zdarma celých 60 dní objevovat novinky v přepracovaném uživatelském rozhraní, testovat nové funkce, vyzkoušet si zrychlené formátování i kompatibilitu svých stávajících dokumentů nebo práci s novým formátem dokumentů OpenXML. Zkušební verze není kromě limitu používání 60 dní od instalace nijak jinak omezena. Ještě před instalací balíku si však musíte zkušební verzi zaregistrovat na webových stránkách Microsoftu.

11.  4.  2007 | Dušan Kadavý

Obsah CD JNP 6/07

Obsah CD JNP 6/07

Hlavní téma CD To nejlepší pro vypalování CD je tentokrát nabité programy, které vám umožní nebo usnadní vypalování optických disků. Sbírka vypalovacích programů zahrnuje jednoduché freewarové nástroje ale také programy na tvorbu DVD nebo kopírování chráněných CD a DVD. Mezi ostatními programy najdete unikátní plnou verzi programu Paragon Hard Disk Manager 8 pro kompletní správu pevného disku, balík kancelářských programů OpenOffice 2.1 zdarma a určitě nepřehlédněte i velmi zajímavý multimediální přehrávač GOM player. Nenechte si ujít ani Igiho kihu o virech a pak se vrhněte na hratelnou demoverzi obíbených slepic, máme tu pro vás další díl ze série Moorhuhn.

29.  3.  2007 | Dušan Kadavý

Obsah CD JNP 5/07

Obsah CD JNP 5/07

Hlavní téma CD Bezpečnost na Internetu + Angličtina EasyLanguage zdarma Největším zdrojem hrozeb pro počítač je internet, potřebujete proto kvalitní antivir. Pokud stále hledáte vyhovující řešení, mohou vám zkušební i freewarové bezpečnostní programy na tomto CD udělat jasno. Neměli byste přehlédnout špičkový antivir Active Virus Shield, který je momentálně asi nejlepší mezi bezplatnými antiviry. Na CD najdete rovněž plnou verzi speciálního vydání výukového programu Easy Language angličtina, se kterým si procvičíte slovní zásobu a výslovnost a můžete se pustit i do anglické gramatiky. Luštíte rádi Sudoku? Pak se nezapomeňte podívat do sekce Zábava, kde objevíte hned tři bezplatné verze.

15.  3.  2007 | Dušan Kadavý

Obsah CD JNP 4/07

Obsah CD JNP 4/07

Hlavní téma CD Multimédium Věda hrou S dnešním cédéčkem se pobavíte vy nebo alespoň vaše děti. Pro školáky tu máme výtečné multimédium Věda hrou, najdete zde několik prima her a taky pomůcky pro kytaristy, díky nimž hravě zvládnou akordy i stupnice. Pomocí programu Virtual PC si můžete v počítači nasimulovat kompletně další počítač. Mezi programy objevíte také několik šikovných nástrojů a pomůcek pro kompresi souborů, spouštění programů i změnu vzhledu Windows. Nechybí ani dva povedené přehrávače. Mezi systémové nástroje jsme přichystali programy, pomocí nichž vyčistíte počítač od neodinstalovatelných programů i od všelijakého záludného a škodlivého smetí, které ve vašem počítači rozhodně nemá co dělat.

1.  3.  2007 | Dušan Kadavý

Ostatní

Obal pro CD Jak na počítač 24/06

Na vaše četné žádosti vám přinášíme soubor pro vytištění obalu na CD Jak na počítač 24/06. PDF soubor o velikosti 1.4 MB naleznete na CD JNP 4/07 nebo si jej můžete stáhnout zde .

17.  2.  2007 | Dušan Kadavý

Obsah CD JNP 3/07

Obsah CD JNP 3/07

Hlavní téma CD Jízdní řády IDOS 2006/2007 Hlavním lákadlem na CD JNP 3/07 je bezesporu plná verze kompletních jízdních řádů autobusové, vlakové i městské hromadné dopravy pro rok 2006/2007. Nabízí snadné vyhledávání a mnoho dalších zajímavých funkcí. Vedle ní si rozhodně nenechte ujít excelentní hudební program Magic Music Maker 12. Profesionálně znějící skladby s ním poskládají i hudební analfabeti. Mezi programy najdete několik nástrojů po boj se spamem, program na vytváření dokumentů PDF i českou verzi nového přehrávače Windows Media Player 11 a českou verzi ICQ 5.1.

15.  2.  2007 | Dušan Kadavý

Jízdní řády IDOS 2007 na CD JNP 3/07

Jízdní řády IDOS 2007 na CD JNP 3/07

Mějte přehled o veškeré dopravě Nenechte si ujít vynikající offline verzi jízdních řádů pro Českou republiku včetně vlakových spojů do celé Evropy a autobusových spojů na Slovensko. Program IDOS 2006/2007 naleznete na CD časopisu Jak na počítač v čísle 3/07, které je v prodeji od 15. února 2007 za 39 Kč. Přinášíme vám zdarma program, za nějž byste jinak zaplatili minimálně 350 Kč.

9.  2.  2007 | Dušan Kadavý

Obsah CD JNP 2/07

Obsah CD JNP 2/07

Hlavní téma CD Účetnictví na počítači Cédéčko tentokrát zabrousilo do vod finančních. Termín odevzdání daňového přiznání se blíží, proto najdete na CD programy, které vám jeho zpracování usnadní. Kromě toho zde najdete plnou verzi programu pro vyladění počítače Ashampoo WinOptimizer 3 Platinum i zálohovacího nástroje Paragon Drive Backup 8 SE. Dalším překvapením je Internet Explorer 7 v češtině a následuje sada nástrojů pro zálohování, která doplňuje článek z tématu čísla. Nechybí ani důležitá bezpečnostní aktualizace Service Pack 2 pro česká Windows XP.

1.  2.  2007 | Dušan Kadavý

Obsah CD JNP 1/07

Obsah CD JNP 1/07

Hlavní téma CD Všechna čísla časopisu Jak na počítač z roku 2006 Na CD v prvním čísle přinášíme speciální bonus. Naleznete na něm všech 22 čísel časopisu Jak na počítač z roku 2006. Můžete v nich tak kdykoliv „zalistovat“ a najít potřebné rady jak zkrotit počítač. K tomu můžete použít zbrusu nový Adobe Reader 8 v české verzi. Nenechte si ujít další hry z oblíbene slepičí série Moorhuhn. Čekají na vás nebezpeční piráti a také již starší, ale stále vynikající zimní vydání klasické „dvojky“. Kdo si hraje nezlobí a kdo na něco hraje, možná ocení encyklopedii s písňovými texty i akordy písní Beatles a dalšími informacemi o této legendě. A na ty ostatní tu čeká elektronická kuchařka, Bible kalendáře, nástroje pro úpravy titulků v DivX filmech i bezplatný vypalovací program FinalBurner.

18.  1.  2007 | Dušan Kadavý

Obsah CD JNP 24/06

Obsah CD JNP 24/06

Hlavní téma CD multimédium Hejbejte se kosti moje Hejbejte se kosti moje je skvělé CD, ve kterém vás Kosťa Kostiznal provede všemi zákoutími lidského těla a ukáže vám jeho jednotlivé části ze všech stran. Užijete si přitom spoustu legrace a také se hodně naučíte. Lidské tělo můžete zkoumat zábavnou formou, ale můžete také procházet hesla a odkazy jako v encyklopedii. Nabyté vědomosti si ověříte v kvízu nebo se můžete o Kosťu celý den starat. Kromě tohoto multimédia na CD naleznete knižní katalog vydavatelství Computer Press a.s. a programy k návodům. Kromě toho po dlouhé době uveřejňujeme kompletní offline instalaci Internet Exploreru 6 SP1.

14.  12.  2006 | Dušan Kadavý

Encyklopedie o těle na CD JNP 24/06: Hejbejte se kosti moje

Encyklopedie o těle na CD JNP 24/06: Hejbejte se kosti moje

Hejbejte se kosti moje je skvělé CD, ve kterém vás Kosťa Kostiznal provede všemi zákoutími lidského těla a ukáže vám jeho jednotlivé části ze všech stran. Užijete si přitom spoustu legrace a také se hodně naučíte. Lidské tělo můžete zkoumat zábavnou formou, ale můžete také procházet hesla a odkazy jako v encyklopedii. Nabyté vědomosti si ověříte v kvízu nebo se můžete o Kosťu celý den starat.

10.  12.  2006 | Dušan Kadavý

Jak na počítač 23/06 s vánočním dárkem

Jak na počítač 23/06 s vánočním dárkem

Nepřehlédněte. Aktuální číslo časopisu Jak na počítač vám přináší vánoční Dárek od firmy CZECHIA.COM v hodnotě 2 900 Kč. Podrobnosti hledejte na stranách 40 a 49 v časopisu.

1.  12.  2006 | Dušan Kadavý

Vánoční soutěž Corelu

Vánoční soutěž Corelu

Vytvořte vánoční přání Corelu a vyhrajte sadu produktů Corel Společnost Corel právě v těchto dnech pořádá soutěž o své produkty. Jste-li hraví a rádi soutěžíte v originalitě, zkuste vyrobit vánoční přání pomocí grafického softwaru CorelDRAW Graphics Suite X3. Pokud do pondělí 18. prosince do 18.00 hod zašlete svůj výtvor na adresu christmas@corel.com , máte naději, že vyhrajete sadu nejoblíbenějších produktů firmy Corel. Vítěz, který bude znám 20. prosince, dostane Corel Painter IX.5, novinky Corel Paint Shop Pro Photo XI a Corel Snapfire Plus, přehrávač MP3, čokoládu a další milé pozornosti.

1.  12.  2006 | Dušan Kadavý