4.  2.  2011    Windows 7

Bleskový odběr RSS v miniaplikaci Windows

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Mezi výchozími miniaplikacemi Windows najdete také Titulky informačních kanálů, která slouží pro odběr RSS novinek. Poradíme vám, jak na její nastavení pomocí Internet Exploreru.

Miniaplikace ve Windows patří k oblíbeným zpestřením, speciální pozornost zasluhuje miniaplikace Titulky informačního kanálu, která se stará o zobrazování informací o nových článcích na sledovaných serverech prostřednictvím RSS (informačních) kanálů. Informační kanály umožňují sledovat nové články na webových serverech bez nutnosti jejich přímého navštívení. Miniaplikace titulky těchto aplikací v pravidelných intervalech střídá.

Poznámka: Informační kanál používá technologie RSS, která vám umožňuje uživatelům internetu přihlásit se k odběru novinek z webu, který nabízí RSS zdroj (RSS feed, též RSS kanál, RSS channel). Tento zdroj se většinou vyskytuje na stránkách, kde se obsah mění a přidává velmi často (například zpravodajské servery). Najdete jej také na webu JNP.cz!

Základní nastavení je přístupné stejným způsobem, jako u jiných miniaplikací. Zobrazíte jej klepnutím pravým tlačítkem do prostrou miniaplikace a volbou položky Možnosti z místní nabídky. K dispozici jsou dvě základní volby nastavení:

  • z rozbalovací nabídky Zobrazit tento kanál vyberte ten informační kanál, který chcete v miniaplikaci sledovat. Můžete zde nechat zobrazovat všechny odebírané kanály, nebo zvolit jen jeden jediný,
  • nabídkou Počet posledních titulků, které chcete zobrazit pak udáváte, kolik novinek má miniaplikace zobrazovat. Na výběr máte z hodnot 10, 20, 40 a 100 titulků řazených podle času vydání článků, které popisují.
019.png
Detailní nastavení vlastností zobrazení RSS

Miniaplikace zobrazuje obsah těch kanálů, které odebíráte prostřednictvím vestavěné funkce webového prohlížeče Internet Explorer. Ve výchozím nastavení máte k dispozici pouze vybrané kanály Microsoftu, které informují o dění okolo jejích produktů. U většiny webových stránek správně funguje automatické detekce informačních kanálů: přítomnost RSS poznáte  dle ikony pro RSS a výstřižky v hlavním panelu Internet Exploreru – klepnutím přidejte zdroj, který chcete přidat.

Pro odebrání informačního kanálu přímo v Internet Exploreru otevřete panel stisknutím tlačítka Oblíbené položky a výběrem záložky Informační kanály. Zde klepněte pravým tlačítkem myši na název nechtěného informačního kanálu a z místní nabídky zvolte příkaz Odstranit. Po potvrzení dialogového okna kompletně odstraníte tento informační kanál i veškerý související obsah ze svého počítače, nebude tak dostupný ani pro ostatní aplikace včetně miniaplikace.

Poznámka: Častá otázka zní, zda při smazání informačního kanálu nedojde k poškození popisované miniaplikace. Smažete-li odebíraný informační kanál, který je právě zobrazován v miniaplikaci, neohrozí to její funkčnost. Aplikace pouze zobrazí upozornění, že nemá k dispozici požadovaný informační kanál. Pomocí dříve uvedeného postupu poté vyberte pro zobrazování některý z dalších informačních kanálů.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře