24.  10.  2012    Windows 7

Blokování her podle nebezpečí bez zbytečných programů

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud nechcete, aby vaše děti hrály hry bez jakýchkoliv restrikcí, můžete jim přístup částečně omezit prostřednictvím specializovaných voleb systému. Jak na to?

Celá řada her může být pro děti nevhodná, a proto Windows 7 nabízejí možnost jejich blokování podle předem určeného stupně závadnosti obsahu. Odpovídající volby jsou přístupné z hlavního okna rodičovské kontroly (Start | Ovládací panely | Nastavit rodičovskou kontrolu) u konkrétního uživatele. Po klepnutí levým tlačítkem myši na možnost Hry se otevře jednoduchý dialog. Pokud je zapotřebí zabránit v hraní jakýchkoli her, má oprávněný uživatel možnost:

  • Aktivovat volbu Ne u otázky Může uživatel hrát hry?. V takovémto případě dojde k automatickému blokování libovolné z her, ať už má hodnocení rizikovosti nízké, nebo vysoké.
  • Pokud naopak u zmiňované otázky Může uživatel hrát hry? zvolíte možnost Ano, aktivují se zbývající volby, s jejichž pomocí lze blíže definovat zakázané hry.

026.png
Základní volby nastavení rodičovské kontroly

Klepnutím levým tlačítkem myši na možnost Nastavit hodnocení hry se otevře nové okno. S jeho pomocí můžete nastavit globální hodnocení her, které daný uživatel může hrát. Pro hodnocení je využíváno mezinárodního systému PEGI. V okně blokování her podle hodnocení obsahu při konfiguraci postupujte následovně:

  1. Nejprve vybráním jedné možnosti z dvojice Povolit hry bez hodnocení, respektive Blokovat hry bez hodnocení určete, jaká bezpečnostní opatření se vztahují na nehodnocené hry.
  2. Ze seznamu stupňů hodnocení vyberte právě jednu možnost omezení přístupu ke hrám podle jejich obsahu.
  3. Aktivací libovolných voleb v sekci Blokování následujících typů obsahu navíc můžete určit, které hry budou blokovány podle obsahu i v případě, že mají povolený stupeň hodnocení. Jedná se například o možnosti Drogy, Vulgární jazyk, Sex apod.
  4. Všechna provedená nastavení potvrďte a uveďte v platnost stisknutím tlačítka OK.Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře