28.  3.  2012    Internet  |  Vyzkoušejte

Bojíte se odkazů? Odhalte, co vlastně skrývají!

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Adresy zkrácené pomocí specializovaných služeb nacházejí uplatnění nejen na Twitteru či v různých diskuzních fórech, ale také v řadě dalších případů. Jak se vyhnout podvodu?

Na rozličných stránkách se již stalo standardem, že není zobrazeno kompletní a často krkolomné URL, ale pouze zkrácený odkaz. Jedná se o úsporné varianty generované prostřednictvím služeb jako Tinyurl.com, Is.gd, Bit.ly a dalších. Bohužel se však mohou stát snadnou možností, kterou podvodníci klamou a snaží se vás nalákat na falešné stránky, jelikož v první fázi o skutečné podobě cílové adresy nic nevíte a po klepnutí na odkaz může být pozdě. Jedná se o klasickou praxi v e-mailech, na sociálních sítích, komentářovém spamu apod.

01bit.png
Zkrácení odkazu je otázkou pár okamžiků, odpovídajících služeb existuje velké množství

Jestliže patříte mezi více paranoidní nebo alespoň obezřetnější uživatele, existuje rychlá možnost kontroly prostřednictvím stránek, které za vás zkratku proklepnou, a vy se pak tedy můžete bezpečněji rozhodnout. Mezi nejpopulárnější patří www.longurl.org – do nabízeného textového pole vložte zkrácenou adresu, stiskněte tlačítko Expand a během okamžiku získáte detailní přehled. Kromě cílové adresy (pole Long URL) můžete zkontrolovat také název stránky (Title), případně rozšiřující informace v části Meta Description, které se načítají z cílové stránky.

02exp.png
Díky zobrazení podrobných informací máte detailní přehled o tom, kam vlastně odkaz směřuje a co se za ním skrývá

Výhodu služby LongURL představuje podpora více než tří stovek zkracovačů odkazů. I když tedy jednotlivé z nich v rámci svého vlastního rozhraní nabízejí kontrolu konkrétního URL, díky tomuto nástroji máte univerzální řešení kdykoliv po ruce.

03stat.png
Statistiky, které o odkazu poskytuje přímo konkrétní službaDalší bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 8

Poslední komentáře Komentáře

Tady něco je Jacob 10.  3.  2016 8:12
Re: reklamy orava 27.  5.  2012 14:33
reklamy Jouza 29.  3.  2012 17:33
proč zkracovátka? vsp 29.  3.  2012 13:11
McAfee zkracovátko VVelda 29.  3.  2012 12:49
Přidat příspěvek Zobrazit vše