12.  12.  2007    Windows XP

Bonus pro předplatilele: Jak zálohovat ovladače

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud plánujete reinstalaci Windows, můžete s pomocí freeware programu DriverMax exportovat všechny ovladače do vybrané složky. Po reinstalaci Windows budete mít ovladače k dispozici na jednom místě (CD či USB disku).

Instalace a nastavení programu

Program DriverMax si můžete stáhnout ze stránek výrobce. Při instalaci zvolte cílovou složku a pokračujte několika klepnutími na tlačítko Next. Proces instalace spustíte klepnutím na tlačítko Install. Nakonec klepnutím na tlačítko Finish instalaci úspěšně zakončíte.

Program DriverMax  je freeware. Můžete jej bezplatně používat i po 30denní zkušební době, pokud se zaregistrujete na stránkách výrobce. Registrační kód pak zadáte do okna, které se zobrazí po klepnutí na tlačítko Enter registration code. Pro vytvoření jednorázové zálohy ovladačů stačí program pouze vyzkoušet a registraci přeskočit. Registraci lze provést i později z obrazovky programu.

Registrace programu DriverMax

Vytvoření zálohy ovladačů

Po spuštění programu klepněte v hlavním okně na tlačítko Driver operations, po rozbalení voleb vyberte Export drivers.

screen56

Hlavní nabídka programu

 

Ve spuštěném průvodci exportem ovladačů pokračujte klepnutím na tlačítko Next – Načtou se nalezené ovladače. Pro export můžeme vybrat pouze určité ovladače nebo všechny nalezené ovladače. Svou volbu potvrďte klepnutím na tlačítko Next. Vyberte prázdnou složku pro umístění ovladačů a pokračujte klepnutím na tlačítko Next.

 

Výběr ovladačů k zálohování

Po úspěšném exportu ovladačů můžeme otevřít složku s ovladači, klepnutím na tlačítko Open extraction folder. Dialog uzavřeme klepnutím na tlačítko Close.

TIP: Adresář s ovladači doporučuji zálohovat na CD pro případ havárie systému nebo pevného disku.

Další funkce programu DriverMax

Pokud klepnete v hlavním okně na tlačítko Updates and identifications, rozbalí se volby, které umožní stáhnout aktualizované ovladače (Check for driver updates), identifikovat neznámá zařízení (Identify unknown hardware) a provést aktualizaci programu DriverMax (DriverMax program updates).

 screen3

Okno s dalšími funkcemi programu – zálohování, identifikace neznámých komponent počítače atd.

 

Rozbalení nabídky Popular hardware se zobrazí odkazy na stránky výrobce programu DriverMax. Mohou pomoci s výběrem vhodného hardware pro stavbu počítače.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře