28.  6.  2012    Programy

CallGraph Recorder: Nahrajte si volání přes Skype

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Povídáte si s kamarádem nebo provádíte pracovní či konferenční hovor, jehož obsah si chcete zaznamenat? Můžete k tomu použít malý a bezplatný prográmek.

Program CallGraph Recorder funguje jednoduše tím způsobem, že během svého spuštění monitoruje Skype a čeká na libovolný hovor. V momentě, kdy začnete volat, automaticky zapne nahrávání a po skončení hovoru uloží výsledek ve formátu MP3.

Hned po stažení, nainstalování a prvním spuštění programu budete vybídnuti k vybrání složky, kam budou ukládány pořízené nahrávky. Dále je již třeba mít zapnutý Skype, aby mohlo dojít k provázání obou aplikací. CallGraph Recorder se o to začne ihned sám snažit, takže pokud budete dotázáni firewallem, povolte mu tuto činnost.

sshot-1.png
Výběr složky, do které budou ukládány jednotlivé nahrávky

Další povolení, které musíte uskutečnit, se nachází v samotném Skypu. Ten sám zjistí, že se s ním zkouší propojit externí program a automaticky nabídne přístup povolit či zamítnout. Je to ochrana před různými softwarovými parazity, které by jinak bez toho mohly monitorovat uživatelovu komunikaci.

sshot-2.png
Možnost povolení nebo zamítnutí komunikace

Nahrávání

Jakmile se vše propojilo, dojde ke spuštění samotné aplikace, která má velice jednoduché rozhraní v malinkém okně. V podstatě nemusíte ovládat vůbec nic, protože CallGraph Recorder funguje bez dalšího nastavování automaticky. Stačí někam zavolat a program automaticky začne nahrávat.

sshot-3.png
Nahrávání právě probíhá

Po skončení hovoru bude celý záznam uložen ve formátu MP3 do vybrané složky. Nic vám ale nebrání vypnout nahrávání ručně kdykoli během hovoru kliknutím na tlačítko pauzy. Stejně tak se dá i nahrávání podmínit stlačení příslušeného tlačítka.

Nastavení

Pokud z nějakého důvodu nechcete, aby program fungoval takto automaticky, je třeba se podívat do jeho nastavení. Tam se dostanete přes ikonu v nástrojové liště vedle hodin panelu Start. Kliknutím pravým myšítkem a volbou položky Configuration dojde k otevření okna s několika záložkami.

sshot-4.png
Detailní nastavení programu

V té první s nápisem General můžete odškrtnout automatické nahrávání, takže k němu dojde pouze tehdy, pokud sami stisknete příslušné tlačítko. Za prozkoumání stojí ještě záložka Recording, kde lze vybrat kvalitu pořizovaného záznamu, tedy zda mono či stereo, bit rate apod.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 5

Poslední komentáře Komentáře

transcription services johnsonsmithson 3.  5.  2018 11:39
Re: Video? m1wx 29.  6.  2012 14:54
Re: Video? mimis 29.  6.  2012 14:18
Video? m1wx 29.  6.  2012 10:40
Kdyby raději RomanL 29.  6.  2012 8:33
Přidat příspěvek Zobrazit vše