Časopis Jak na počítač

Časopis Jak na počítač
Sledujte Živě.cz na Facebooku
Časopis Jak na počítač

Jak na počítač 2/09 opět v rozsahu 68 stran

Je i váš počítač nepříliš stabilní? Připadá vám zpomalený? Bojíte se, že přijdete o data? Ukážeme vám, jak provést čerstvou instalaci systému, jak si bezpečně zálohovat data a jak čistě odinstalovat programy.

19.  2.  2009 | Pavel Nygrýn

Časopis Jak na počítač

Jak na počítač 2009

S časopisem Jak na počítač se můžete na stáncích setkávat od roku 2003. Svět počítačových časopisů se od té doby výrazně změnil a i my myslíme, že je čas na proměnu.

25.  1.  2009 | Pavel Nygrýn

Časopis Jak na počítač

Časopis Jak na počítač 1/09 v novém

Po několika letech, kdy časopis Jak na počítač vycházel jako čtrnáctideník, jsme od tohoto ledna odstartovali jako měsíčník. Nově budete dostávat 68 stran!

22.  1.  2009 | Pavel Nygrýn | 16

Časopis Jak na počítač

Hrátky s obrázky

Čtenáři JNP jsou hračičkové a do soutěže z vánočního čísla časopisu Jak na počítač nám zaslali ukázky svých prací na téma: Hrátky s obrázky.

14.  1.  2009 | Martin Reichman | 2

Časopis Jak na počítač

Sudoku s Verbatimem o obří disk

Více než čtyři stovky odpovědí svědčí o hravé povaze čtenářů časopisu Jak na počítač. S potěšením přinášíme jména šťastných výherců.

7.  1.  2009 | Martin Reichman

Časopis Jak na počítač

Jak na počítač 24/08

Počítačové hry rozhodně nejsou zábavou pouze dětí a teenagerů. Časopis Jak na počítač ukáže hry v trochu jiném světle. Proč je Slovní fotbal nejhranější hrou českého internetu?

12.  12.  2008 | Martin Reichman | 2

Časopis Jak na počítač

Jak na počítač 23/08

20 nejlepších vánočních dárků Pokud jste zatím nestihli napsat svůj dopis Ježíškovi, máme pro vás (ostatně jako vždy) dobré zprávy, v aktuálním JNP jsme pro vás připravili tipy na 20 zajímavých dárků z oblasti výpočetní techniky. Nejde ale o žádný anonymní seznam, jednotlivé produkty jsou redakcí vyzkoušené a mnohé z nich sami běžně používáme. Pokud tedy hledáte inspiraci, nepřehlédněte pět stran našich doporučení. Na nákupech přes internet můžete ušetřit nejen peníze, ale hlavně nervy v předvánočním obchodním shonu. Jak ušetřit peníze a najít nejlepší cenu najdete v našem internetovém tématu na straně 43 a praktické rady, jak zajistit, abyste dárky měli na Štědrý den a ne až na Tři krále, vám předáme na straně 10. Jak na počítač 23/08 najdete na stáncích od 28. listopadu

28.  11.  2008 | Martin Reichman

Časopis Jak na počítač

Jak na počítač 22/08

Gramodesky do MP3 V novém čísle Jak na počítač jsme pro vás připravili velký a podrobný návod na převod gramofonových desek do počítače. Pokud tedy vlastníte sbírku vinylových pokladů nechejte si poradit jak je snadno a s minimálními náklady převést do počítače, upravit je a převést do oblíbeného formátu MP3. V tématu vás provedeme nákupem plných verzí programů a na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli jak ze staršího notebooku vytvoříte unikát kterým ohromíte. Víte že počítač může sloužit i jako televize a videorekordér v jednom? Co je k tomu zapotřebí a přehled pečlivě vybraných zařízení pro příjem televize v počítači jsme pro vás připravili v našem tradičním cenovém přehledu. Jak na počítač 22/08 najdete na stáncích od 14. listopadu

23.  11.  2008 | Martin Reichman

Časopis Jak na počítač

Jak na počítač 20/08

Domácí video jako z Hollywoodu Chcete, aby vaše video třeba z rodinné dovolené bylo opravdu perfektní? Stříhejte video na počítači, přidejte hudbu a zvuk nebo dokonce titulky. Ukážeme vám, jakou výbavu počítače potřebujete, aby bezproblémově zvládl vše potřebné a poradíme, jaký program si pro hraní s videem zvolit. Snadno pak vystříháte nepovedené scény, ty dobré slepíte dohromady a podle libosti přidáte další efekty. Navíc na přiloženém CD najdete skvělé programy, které vám pomohou s vypálením videa na cédéčko nebo DVD abyste ho mohli vzít kamkoli s sebou.

23.  10.  2008 | Martin Reichman

Časopis Jak na počítač

Instalace Nero 7 z CD JNP 20/08

Na CD 20/08 jsme vám přinesli plnou verzi zřejmě nejoblíbenějšího a nejpoužívanějšího programu k vypalování CD a DVD médií. Nero 7 Essential Suite je zjednodušená verze známého programu pro práci s vypalovacími mechanikami, univerzálně použitelná pro všechny mechaniky. Obsahuje multimediální část Nero Home, vypalovací Nero Express, program pro úpravy videa Vision a prohlížeč obrázků PhotoSnap. Do redakce nám přišlo množství dotazů, jakým způsobem program správně nainstalovat. Nabízíme vám průvodce instalací krok za krokem .

21.  10.  2008 | Martin Reichman

Časopis Jak na počítač

Jak na počítač 19/08

Nákupy z Ameriky Rádi byste si vyzkoušeli nákupy z Ameriky, ale zatím jste nenašli odvahu nebo nevíte jak na to? Velké téma v Jak na počítač vás provede krok za krokem nákupem za velkou louží i jinde ve světě. Ukážeme vám jak si založit PayPal účet, k čemu je to dobré, ve kterých obchodech nakoupíte nejlépe i jak se nakupuje na nejznámějším a největším internetovém tržišti eBay. Prozradíme vám jak zboží objednáte, kolik vás bude stát poštovné a jaké poplatky jsou s nákupy spojeny. Jak na počítač je časopis plný tipů a triků a proto vám i pro nákupy prozradíme jak se vyhnout clu a daním a jak při nákupech ušetřit.

9.  10.  2008 | Martin Reichman

Časopis Jak na počítač

Jak na počítač 18/08

Jak na počítač plný dárků Máte rádi statistiky? Podle bleskového průzkumu je nejoblíbenějším programem mezi čtenáři JNP Zoner Photo Studio. S přehledem vítězí nad Picasou, GIMPem i slovutným Adobe Photoshopem. Jsme rádi, že jsme se ve výběru předplatitelského dárku trefili do černého. Zonerem a kouzlením s obrázky je nové číslo Jak na počítač doslova prošpikováno. V tématu se dozvíte jak úpravy používat a krok za krokem vám ukážeme, jak si vytvoříte panoramatické fotografie. Rodinná fotka v efektním rámečku nebo vlastní kalendář zase poslouží jako originální dárek a těm, které múzy míjí, zase prozradíme, která z e-mailových schránek nabízí nejvíce. Zákoutími nákupu nového notebooku vás provedeme v cenovém přehledu a představíme vám v něm nejzajímavější modely, za které neutratíte horentní sumy. Nechybí ani tradiční poradna a zajímavosti ze světa počítačů.

24.  9.  2008 | Martin Reichman

Časopis Jak na počítač

Minirecenze bezpečnostních programů

Předplatitelský bonus: Rozšířené minirecenze nejznámějších bezpečnostních programů: ESET Smart Security, AVG Internet Security, McAfee Internet Security Suite, Kaspersky Internet Security 2009 a Norton Internet Security. Bonusové články jsou přístupné pouze přihlášeným předplatitelům .

15.  9.  2008 | Martin Reichman

Časopis Jak na počítač

JNP chystá pecku: Zoner Photo Studio 10

Zoner Photo Studio 10 je bezpochyby nejlepším programem pro úpravy, správu a prohlížení fotografií. Navíc je česky! Ve speciální rozšířené verzi připravené exkluzivně pro předplatitele časopisu Jak na počítač toho umí dokonce ještě víc než verze běžně dostupné za 1 200 Kč. Všichni předplatitelé časopisu Jak na počítač obdrží rozšířenou verzi Zoner Photo Studio 10 spolu s číslem 18/08, které vychází v pátek 19. září. Neváhejte a objednávejte ještě dnes na 800 11 55 88. Cena předplatného je pouze 649 Kč a kromě Zoner Photo Studio 10 získáte ještě další čtyři dárky! Zoner Photo Studio 10 zasíláme pouze předplatitelům, kteří své objednávky uhradí do 9. září 2008.

3.  9.  2008 | Martin Reichman

Časopis Jak na počítač

Jak na počítač 17/08

Nové rubriky a bezpečný počítač Prázdniny skončily, olympiáda skončila, my naopak začínáme! V Jak na počítač 17 najdete novou rubriku návodů na vaše přání. Pošlete nám na adresu posta@jnp.cz svůj tip na návod a získejte dárek v podobě knihy z edice Jak na počítač. Nově rozšiřujeme i servis pro předplatitele, kteří nyní na webu www.jnp.cz najdou rozšířený obsah tištěného časopisu. Více se o této novince dozvíte na straně 7.

2.  9.  2008 | Martin Reichman

Časopis Jak na počítač

Výherci malé ankety o velké ceny

Celé léto jste měli možnost zapojit se do ankety , ve které jste hodnotili časopis Jak na počítač. Děkujeme všem respondentům a vylosovaným výhercům zasíláme ceny.

15.  8.  2008 | Martin Reichman

Časopis Jak na počítač

Instalace Windows Vista – krok za krokem

Instalace operačního systému je jedním z nejdůležitějších kroků ke správné funkci počítače. Špatně nainstalovaný systém vám přinese mnoho problémů, které vás budou stát čas a možná i peníze. Ukážeme vám jak správně a rychle nainstalovat Windows Vista, krok za krokem.

13.  8.  2008 | Martin Reichman | 1

Časopis Jak na počítač

Jak na počítač 15-16/08

Nejlepší vychytávky pro Windows V druhém letním dvojčísle časopisu Jak na počítač najdete množství tipů jak si upravit vzhled Windows. Poradíme vám, jak si zjednodušit práci pomocí animovaných doplňků pracovní plochy, jak převléct oblíbená ikspéčka do kabátku Windows Vista, jak přesunout složku dokumentů na jiný disk, nebo jak správně nastavit virtuální paměť a uklidit si pevný disk. Možná i vám přišla příloha elektronické pošty a místo očekávaného dokumentu, jste v ní našli jen šifrovaný winmail.dat, v novém čísle se dozvíte jak si v takové situaci rychle poradit a jak těmto nepříjemnostem předcházet.

6.  8.  2008 | Martin Reichman | 1

Časopis Jak na počítač

Jak na počítač 13-14/08

Dovolená ve znamení pohody Prázdniny jsou tu a s nimi i otázky, kam vyrazit na dovolenou. Někdo ji rád tráví u moře, jiný v horách a třetí vyrazí na poznávací zájezd. Fronty na hranicích do zemí EU se staly díky vstupu ČR do schengenského prostoru minulostí, a tak se jistě mnoho z vás rozhodne sednout za volant. Kdo nestojí o hodiny cestování v autě, zvolí třeba letadlo. Co člověk, to vlastní styl cestování. Víte ale, ve které zemi se vyplatí natankovat a kde je to pro našince drahé? Nevyjde vás levněji letadlo?

11.  7.  2008 | Martin Reichman

Časopis Jak na počítač

Jak na počítač 12/08

Koupí digitálu to teprve začíná V brzké době plánují koupit malý kompaktní digitál chci, aby měl malé rozměry a pěkný design, nabídka funkcí a kvalita fotek je pro mě až na druhém místě. Bude to zkrátka takový malý pohotový digitální zápisník. Při té příležitosti jsem procházel nabídky elektronických obchodů a zanedlouho byl příjemně překvapen. Základní modely digitálních fotoaparátů jsou nejen malé a krásné, ale také levné. Digitální fotografie ale žádá specifický přístup, protože jejím hlavním rysem je obrovská nadprodukce fotek.

27.  6.  2008 | Martin Reichman

Časopis Jak na počítač

Jak na počítač 11/08

Nastal čas pro laser Laserová tiskárna v domácnosti byla ještě před pár lety téměř nemyslitelná věc. Na domácích počítačových stolech pomalu dožívaly staré hlučné jehličkové tiskárny a kralovaly zde černobílé inkoustovky. Dnes je však situace úplně jiná. Nejeden uživatel totiž postupem času zjistí, že při tisku jen několika málo dokumentů denně na levné inkoustové tiskárně mu zasychá drahý inkoust, ucpává jemné trysky tiskové hlavy a na vytištěném textu se pak objeví nepříjemné bílé čáry. Tento problém ale nyní může dobře vyřešit laserová tiskárna.

11.  6.  2008 | Martin Reichman

Časopis Jak na počítač

Jak na počítač 10/08

Ještě nemáte digitální foťák? O tom, zda nám stále nové a nové digitální vymoženosti a technický pokrok vůbec přináší větší možnosti a pohodlí, by se dalo dlouho diskutovat. Najdou se však oblasti, kterým digitální revoluce bezpochyby prospěla, například fotografie. Fotografování bylo dříve daleko více elitářská činnost, která vyžadovala hlubší technické znalosti. Samozřejmě, levné kompaktní analogové fotoaparáty fotografování hodně zjednodušily, ale až digitální foťáky zásadně demokratizovaly také proces úpravy snímků.

30.  5.  2008 | Martin Reichman

Časopis Jak na počítač

Jak na počítač 9/08

Konec pomalým Windows Také se vám zdá, že se váš počítač postupem času zpomaluje? Kde hledat příčinu? Většinou jde o kombinaci malé operační paměti a velkého množství nainstalovaných i už smazaných programů. Skutečně, to nejlepší, co můžete pro rychlost svého počítače udělat, je neinstalovat každý program, na nějž narazíte, ale pečlivě si je vybírat. A operační paměť? Popadněte své PC, odneste je do nejbližší prodejny počítačů, která má i servis, a nechte si do něj přidat další paměťový modul. Bude vás to stát pár stokorun, ale nárůst rychlosti vás mile překvapí. Další tipy na zrychlení vašeho počítače vám přinášíme v tématu na straně 12. I v tomto čísle samozřejmě najdete obvyklou porci praktických návodů, část z nich jsme tentokrát věnovali úpravám fotografií. V rubrice dopisy se dozvíte jak si zasoutěžit o předplatné Jak na počítač. Jak na počítač 9/08 najdete na stáncích od 16. května.

15.  5.  2008 | Martin Reichman

Časopis Jak na počítač

Vyluštěte sudoku, Verbatim vás odmění!

Rekordní počet zaslaných řešení, potvrzuje zájem o soutěžení s časopisem Jak na počítač.

5.  5.  2008 | Martin Reichman

Časopis Jak na počítač

Jak na počítač 8/08

Windows 98 systém starý dvě generace Windows 95 a 98 nabídly revolučně vylepšené rozhraní (tehdy se zrodilo tlačítko s nabídkou Start), nové programy a možnosti. Vývoj však běží neustále kupředu a po deseti letech jsou Windows 98 jen dvě generace zastaralým operačním systémem, který už není příliš dobré používat. Ptáte se proč? Prozradíme vám to v našem tématu na straně 15. Další téma je věnováno repasovaným počítačům. Vyplatí se koupit vyčištěný starší notebook nebo PC? Odpověď zní ano, musíte si však několik věcí pohlídat. Jak se nespálit při koupi použitého počítače, vám poradíme na straně 12. Největší část našeho časopisu ale stále tvoří neojblíbenější praktické tipy a návody. Jak na počítač 8/08 najdete na stáncích od 2. května.

2.  5.  2008 | Martin Reichman

Časopis Jak na počítač

Čeština pro FastStone Image Viewer

FastStone Image Viewer je mimořádně podařený prohlížeč digitálních obrázků.

1.  5.  2008 | Martin Reichman

Časopis Jak na počítač

Jak na počítač 7/08

Notebook nebo PC? Hlavním tématem tohoto čísla se stal souboj notebook versus PC. Díky tomu, že ceny přenosných počítačů stále klesají, je rozhodování rok od roku těžší. A co si vyberete vy? Klasickou mašinu pod stůl, nebo kvalitní přenosný počítač za stejnou cenu, se kterým můžete pracovat nejen doma, ale třeba i na chatě? V tématu čísla vám představíme výhody a nevýhody stolních počítačů a notebooků. Dále se v JNP například dozvíte jak nastavit firewall tedy program, který dokáže omezovat komunikaci jednotlivých aplikací a který vás upozorní na jakékoliv nesrovnalosti nebo dokonce pokusy o útok a mnoho dalších návodů pro zabezpečení počítače. Nadílku praktických rad v tomto čísle rozšíří také cenový přehled webových kamer, který vám poradí s výběrem nejlepšího očka do světa. Jak na počítač 7/08 najdete na stáncích od 18. dubna.

18.  4.  2008 | Martin Reichman

Časopis Jak na počítač

CD JNP neustále vylepšujeme

Nový vzhled našeho cédéčka se někomu líbí, jinému méně. Ačkoli se na jeho vylepšování neustále snažíme pracovat, musíme připustit, že ne všechno funguje podle našich představ. Vytvořit kvalitní a fungující cédéčko je náročný proces, který může negativně ovlivnit mnoho neočekávaných faktorů. Jaká je tedy aktuální situace ohledně našeho CD?

16.  4.  2008 | Michal Doležel

Časopis Jak na počítač

Jak na počítač 6/08

Počítačový nábytek? Žádná sláva Před pár lety jsem si v katalogu jednoho známého prodejce nábytku vybral stůl po počítač. Líbilo se mi, že je jednoduchý, má pěkný design, je na kolečkách a navíc není drahý. O to horší pak bylo moje překvapení, když jsem tento stolek viděl takříkajíc naživo. Je to trochu záhada, ale je to tak, většina běžně prodávaných počítačových stolků je pro běžnou práci nepoužitelná. Až to skoro vypadá, jako by jejich designéři vůbec nevěděli, co je to ergonomie a zdravé sezení u počítače. Jak nakupovat (nebo spíš nekupovat) nábytek k počítači si můžete přečíst v našem tématu čísla.

4.  4.  2008 | Martin Reichman

Časopis Jak na počítač

Jak na počítač 5/08

Nevěřte každému e-mailu Nejspíš jste si všimli velkého rozruchu kolem podvodných e-mailů, které se tváří jako zpráva z České spořitelny a vyzývají vás k návštěvě podvržených stránek internetového bankovnictví. Tento e-mailový útok na důvěřivé osoby a počítačové začátečníky samozřejmě časem odezní, dá se však předpokládat, že se bude opakovat a postižena bude opět úplně jiná banka. V našem tématu na straně 13 se principu těchto podvodů podrobněji věnujeme a také vám zde ukážeme, jak poznat falešný e-mail. Jak na počítač 5/08 najdete na stáncích od 21. března.

24.  3.  2008 | Martin Reichman

Časopis Jak na počítač

Jak na počítač 4/08

Levné = dvakrát placené Není to tak dávno, kdy počítačové tiskárny bývaly velice drahé a v běžných domácnostech se příliš nevyskytovaly. Dnes už je situace jiná a tiskárnu k počítači koupíte skoro v každém supermarketu, navíc ceny těch nejlevnějších se pohybují okolo jedné tisícovky. S výběrem nejlepší počítačové tiskárny, ať už preferujete kvalitu, nebo ekonomickou stránku věci, vám poradíme v našem tématu na straně 12. Cenový přehled věnujeme levným počítačovým sestavám. Samotné nás překvapilo, jak jsou i levné počítače výkonné a kvalitní.

5.  3.  2008 | Martin Reichman

Časopis Jak na počítač

Vyluštěte sudoku, dostanete MP3 přehrávač!

Z více než tří set odpovědí čtenářské soutěže Vyluštěte sudoku, dostanete MP3 přehrávač! uveřejněné v JNP 2/2008, jsme vylosovali tyto tři šťastné majitele MP3 přehrávačů.

3.  3.  2008 | Martin Reichman

Časopis Jak na počítač

Jak na počítač 3/08

Vypalujeme CD a DVD Vypalovačky jsou běžnou součástí počítačů a my se musíme smiřovat s koncem mýtu o tom, že vypálené cédéčko vydrží lidově řečeno na furt. Bohužel, životnost médií může být velice krátká. Máme tedy na vypalování úplně zanevřít a zálohovat své fotky či dokumenty nějak jinak? Naštěstí ne, stačí si jen přečíst naše téma čísla na straně 12 a dodržovat několik základních pravidel. V cenovém přehledu vám navíc poradíme, jakou DVD vypalovačku vybrat a jak se neztratit v džungli technických údajů.

20.  2.  2008 | Martin Reichman

Časopis Jak na počítač

Jak na počítač 2/08

Máte své dokumenty v bezpečí? Také jako my zálohujete všechny své fotky případně videa na vypalovací CD a DVD disky? Máme pro vás nepříliš povzbuzující zprávu. Do několika let o všechna data na vypálených CD a DVD discích přijdete, navíc některá máte ztracena už nyní. O vypálených cédéčkách totiž existuje jeden velký mýtus, že vydrží věčně. Není to pravda. Více si nejen o zálohování můžete přečíst v článku na straně 14. Jak na počítač 2/08 najdete na stáncích od 8. února. Časopis si můžete prolistovat na stránkách Klubu předplatitelů.

6.  2.  2008 | Martin Reichman

Časopis Jak na počítač

Jsme úspěšní díky vám – čtenářům JNP

Ačkoli u nás stále není zvykem zdravě se pochlubit úspěchem, skvělé prodejní výsledky prosincového čísla časopisu JNP si nemůžeme nechat pro sebe. Děkujeme všem čtenářům, díky kterým jsme dosáhli skvělých prodejních výsledků čísla 24/07. Je to pro nás nejen znamení, že časopis JNP je úspěšný, ale také závazek a výzva k další práci a zdokonalování jak obsahu, tak grafiky a dalších služeb s časopisem spojených.

6.  2.  2008 | Michal Doležel

Časopis Jak na počítač

Videokurzy CD 1/2008

Velké množství reakcí na chybějící videokurzy jsou pro nás nepochybně dobrou zprávou. Těší nás, že obsah CD čtenáři vítají a je pro ně užitečný.

28.  1.  2008 | Martin Reichman


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky