16.  4.  2008    Časopis Jak na počítač

CD JNP neustále vylepšujeme

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Nový vzhled našeho cédéčka se někomu líbí, jinému méně. Ačkoli se na jeho vylepšování neustále snažíme pracovat, musíme připustit, že ne všechno funguje podle našich představ. Vytvořit kvalitní a fungující cédéčko je náročný proces, který může negativně ovlivnit mnoho neočekávaných faktorů. Jaká je tedy aktuální situace ohledně našeho CD?

 

Proč vzniklo nové CD

Nejspíš se ptáte, proč jsme opustili fungující a stabilní ovládací program a nahradili jej novým? Odpovědí jsou licenční důvody. U starého CD (myslím tím jeho ovládací program – tedy to, co se objeví, jakmile je vložíte do mechaniky) už bohužel vypršela předchozím managementem nevhodně nastavená licenční smlouva a není možné jej nadále používat.

Nová verze vytvořená odlišnou byť modernější technologií má stále některé dětské nemoci, na jejichž „vyléčení“ usilovně pracuje náš programátor, který už na něm provedl celou řadu různých vylepšení. Povedlo se vyladit zobrazování obrázků, do čísla 8/08 jsme přidali také informace o velikosti programů a podporovaných operačních systémech.

S Windows 98 je problém

Největší důvod ke stížnostem mají zřejmě uživatelé starých Windows 98 – mnoha z nich totiž CD nejde spustit vůbec. Přiznám se, že příčinu ještě úplně neznáme, protože na některých našich testovacích počítačích s Windows 98 disk funguje, na jiných však ne. Jde patrně o kombinaci staršího počítače a starého operačního systému. Na tomto místě musím připomenout, že Windows 98 je deset let starý operační systém a těžkosti se spouštěním programů jsou u něj poměrně časté. Můžeme vás však ubezpečit, že na odstranění problému usilovně pracujeme a pokud se nám to nepodaří, připravíme ovládací program úplně nový.

Další chyby, které už ale redakce ovlivnit nemůže, někdy vzniknou přímo v lisovně. Ani sebelepší lisovací stroje totiž nedokáží zajistit stoprocentní bezchybnost. Připravit fungující CD je zkrátka velká „alchymie“.

Nové CD bude chtít čas

Naše CD budeme i nadále vylepšovat, pokud však nedokážeme zajistit,a by fungovalo i ve starším operačním systému, připravíme zcela nový ovládací program. Jeho vývoj a ozkoušení si však bohužel vyžádá svůj čas. Čtenáře a hlavně uživatele Windows 98 zatím prosíme o trpělivost.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře