31.  10.  2005   

Chraňte svůj počítač před viry

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pro ochranu počítače před počítačovými viry a červy byste měli mít nainstalovaný kvalitní antivirový program . Pokud váš domácí počítač používáte k nekomerčním účelům, můžete si zdarma nainstalovat avast! antivirus – kvalitní český nástroj se snadnou obsluhou a častou aktualizací.

1Instalační program avast! antiviru naleznete na cédéčku, které bylo přiloženo k JNP 5/05. Stačí přejít do sekce Programy a na odkaz avast! antivirus klepnout levým tlačítkem myši. 2V instalačním průvodci odsouhlaste zobrazené licenční ujednání, zkontrolujte složku pro instalaci programu a zvolte typickou instalaci. Po dokončení instalace se zobrazí okno vyzývající ke kontrole lokálních disků při příštím spuštění systému, které uzavřete klepnutím na tlačítko Ne. 3Pro dokončení instalace je nutné restartovat počítač. Ve finálním dialogu tedy vyberte možnost Restartovat a klepněte na tlačítko Dokončit. Po následujícím startu Windows dojde k automatickému spuštění antivirového programu. 4Před používáním antiviru je nutné provést jeho registraci na stránkách výrobce. Připojte se k internetu a ve zobrazeném okně klepněte na odkaz avast! Home – registrační stránka. Další možností je spustit internetový prohlížeč, přejít na adresu www.asw.cz a otevřít nabídku Podpora, Registrace avast! Home zdarma. 5Načte se jednoduchý průvodce, který vás registrací programu v několika krocích provede. Nejdůležitější je první část průvodce, kde zadejte vaši e-mailovou adresu, na kterou bude zaslán vygenerovaný aktivační klíč, a další požadované údaje. 6Do několika minut od dokončení registrace by měl na uvedenou adresu dorazit e-mail s aktivačním klíčem. Ten označte myší a pomocí klávesové kombinace Ctrl + C jej zkopírujte do schránky. 7Na ikonu rezidentní ochrany avast! antiviru klepněte pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte možnost O programu avast!. Otevře se nové okno, kde stiskněte tlačítko Licenční klíč a zkopírovaný klíč vložte prostřednictvím zkratky Ctrl + V do připraveného políčka. 8Před použitím antiviru je dobré provést aktualizaci používané virové databáze. Na ikonu rezidentní ochrany klepněte pravým tlačítkem myši a přejděte na položku Aktualizace, Aktualizace iAVS. 9Chcete-li provést kontrolu vašeho počítače, klepněte na ikonu rezidentní ochrany pravým tlačítkem myši a vyberte možnost Spustit avast! antivirus. Otevře se nové okno, kde zvolte oblast testování a stiskněte tlačítko Start.
TIP: Pokud nemáte CD JNP 5/05 k dispozici, stáhněte si program Avast ze stránek výrobce.
TIP: Před zahájením instalace antivirového programu ukončete všechny spuštěné programy!
TIP: Potřebujete získat bližší nápovědu k položkám v hlavním okně antiviru? V pravé horní části okna stiskněte tlačítko Otazník a na položku, o níž chcete získat bližší informace, klepněte levým tlačítkem myši. Zobrazí se vám malé okénko s krátkou nápovědou.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře