26.  10.  2012    Programy

Čištění Windows 7 i 8 díky Wise Disk Cleaner

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Různých čisticích nástrojů pro odstranění přebytečných dat existuje velké množství, mezi populární patří například Wise Disk Cleaner. Jak na jeho bezpečné použití?

Program Wise Disk Cleaner vám odstranění přebytečných souborů usnadní tím, že si můžete přesně zvolit typy souborů, které se mají odebrat. Poté již prohledá pevný disk a odpovídající soubory vám přehledně naservíruje prostřednictvím seznamu – odstranění je nakonec otázkou pár okamžiků. Navíc je k dispozici v českém jazyce.

Po spuštění programu vás přivítá přehledné okno, které usnadňuje základní nastavení a výběr typů souborů, jež se mají v rámci čištění vyhledávat. V sekci Běžné čištění můžete nastavit čištění základních souborů a systémových oblastí nebo jednotlivých programů, naproti tomu Dokonalejší čištění poskytuje detailní konfiguraci přímo pomocí rozšíření.

wdcman.png
Hlavní okno programu s přehledem základních možností

Přímo ve výchozím seznamu na záložce Běžné čištění jsou vybrané většinou všechny bezpečné položky, tedy soubory, jež opravdu nebudete potřebovat, ani žádná další aplikace. Jestliže byste si po změnách, které provedete, přáli vrátit nastavení do této podoby doporučených voleb, stačí kdykoliv následovat odkaz Doporučené.

Mezi volbami samozřejmě nechybí ani výběr disku, který se má pročistit. Standardně budete nejčastěji volit systémový disk, tedy C:, nicméně program je vhodný i k pročištění různých flash disků, kde mohou být zbytečné soubory také. Vyberte disk pomocí jediné nabízené roletové nabídky na záložce Dokonalejší čištění.

wdcred.png
Výběr komponent určených k odstranění ve specializované sekci programu Wise Disk Cleaner

Specialitou a praktickou pomůckou při čištění systému je odebrání již nepotřebných komponent, dané možnosti najdete na záložce Redukce systému.U každé položky najdete detailní popis, velikost, umístění na disku a také doporučenou akci ve sloupci pojmenovaném Doporučení. Součásti označené popisem Odstranit program Wise Disk Cleaner doporučuje k odebrání, které je v těchto případech bezpečné.

Po provedení všech nastavení můžete na záložkách Běžné čišění Dokonalejší čištění zahájit analýzu disku podle zvolené konfigurace stisknutím tlačítka Spustit sken, resp. vyčistit nalezené soubory tlačítkem Vyčistit. Podobně také odebrání komponent za záložce Redukce systému proveďte klepnutím na tlačítko Redukovat.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře