14.  3.  2012    Programy

Clipboard Recorder: Zdokonalená schránka Windows

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud vám nestačí základní možnosti systémové schránky, můžete si je rozšířit pomocí specializovaných programů. Jedním z povedených je také Clipboard Recorder.

Jedním z programů, který systémové schránce Windows vdechne nový život, je Clipboard Recorder, stáhnout jej můžete jak v podobě klasického instalátoru, tak v portable vydání bez nutnosti instalace. Jak již samotný název napovídá, slouží tento nástroj k ukládání historie dat uložených ve schránce, kdykoliv se tedy můžete vrátit k původnímu obsahu.

01historie.png
Rychlý přehled historie schránky

V kompaktním okně programu vidíte historii systémové schránky, položky jsou řazené od nejnovější po nejstarší. Položku z historie schránky vložíte velice snadno poklepáním levým tlačítkem myši na její název, technikou táhni a pusť navíc v seznamu můžete jednotlivé záznamy historie přeskupovat. Na záložce Search najdete možnost vyhledávání v historii textových obsahů schránky.

02formaty.png
Nastavení formátů pro ukládání v historii schránky

V základním nastavení jsou kvůli paměťové nenáročnosti ukládány jen vybrané typy dat, pokud tedy chcete program využít například i pro uchovávání grafického obsahu, klepněte na možnost Options a na záložce Formats aktivujte požadované volby. Doporučujeme prozkoumat i další možnosti tohoto konfiguračního dialogu, můžete si tak přizpůsobit chování Clipboard Recorder.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře