23.  11.  2011    Internet  |  Ostatní  |  Vyzkoušejte

ComicsCreator: Vytvořte si vlastní komiks!

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Díky jednoduché webové službě v sobě můžete probudit skryté nadání a pohrát si s populárními a nesmrtelnými komiksy. Vyzkoušejte si to snadno a rychle.

Asi každý někdy v životě zkoušel vytvořit vlastní komiks. Pokud však nedosahujete kvalit Franka Millera, Káji Saudka nebo Štěpána Mareše, anebo stejně jako já neumíte kreslit, skončily vaše pokusy v šuplíku. Dnešní počítačová doba však umožňuje jednoduše dohnat vše, co sami neumíte.

Nebudeme vás trápit nějakým složitým grafickým programem. Představíme vám podobně jednoduchou službu, jako byl program pro skládání LEGA na počítači. Služba pro komiksy je však dostupná přímo z webových stránek ComicsCreator.cz – nemusíte tak nic instalovat a dostanete se sem odkudkoliv.

background.jpg
Pozadí si můžete vybrat z několika předpřipravených

Na vrcholu hlavní stránky jsou tři zelené bulbiny – pro návrat na hlavní stránku (Home), do návštěvní knihy (Guestbook) a pro vytvoření nového stripu (Create new). Níže je vybraný komiks a ještě pod ním populární (Popular) a nejnovější (Newest) stripy.

Kliknutím na zelenou bublinu přejdete k tvorbě nového obrázku. Zde naleznete strip, který je možné upravovat a pod ním fialovou lištu, přes kterou do něj vkládáte nové objekty – bulbiny (Bubbles), postavy (Characters), předměty (Objects) a pozadí (Backgrounds). Poslední položka slouží k uložení komiksu (Save).

Začnete výběrem vhodného pozadí. Najedete nad položku Backgrounds, čímž nám automaticky najede nabídka různých pozadí. Mezi nimi můžete listovat klikáním na ostré závorky (ty se zvětší, když na ně najedete myší). Kliknutím na vybrané pozadí jej poté nastavíte.

bubliny.jpg
Na svůj strip přesouváte objekty na požadované místo

Po nastavení pozadí můžete přidat postavy a předměty. Opět se vám po najetí na tlačítko automaticky zobrazí nabídka, ze které si můžete vybírat předměty a postavy. Ty pak přetáhnete do obrázku na příslušné místo. Nakonec stejným způsobem přidáte i bubliny, do nichž poté přidáte text.

Objekty ve stripu můžete i dále upravovat. Samozřejmostí je, že je můžete kdykoliv posunout pouhým chytnutím myši a posunutím. A pokud na objekt najedete, bíle se orámuje a zobrazí se vám u něj dvě tlačítka – křížek pro smazání a ostré závorky pro otočení.

Jakmile jste spokojeni, můžete kliknout na tlačítko Save, čímž svůj komiks uložíte mezi ostatní na webu. Stránka vás ještě vyzve k napsání titulku (Title) a vašeho jména (Author) a kliknutím na tlačítko Publish svůj strip publikujete. Nakonec se vám zobrazí adresa a na komiks můžete tlačítkem Open ihned přejít.

Svůj komiks můžete tlačítkem Share on Facebook sdílet na Facebooku. Nebo si můžete vzít adresu komiksu (v mém případě například http://comicscreator.cz/#/show/6524) a sdílet jej mezi kamarády.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 14

Poslední komentáře Komentáře

Re: Nefunguje v IE9 JaJ 29.  4.  2012 13:18
Re: Nefunguje v IE9 Ferenz 24.  11.  2011 20:29
Re: Nefunguje v IE9 t-fuse 24.  11.  2011 15:42
Re: Nefunguje v IE9 anonymousCZ 24.  11.  2011 15:29
Lepsi boris1 24.  11.  2011 13:11
Přidat příspěvek Zobrazit vše