14.  3.  2009    Internet

Desetkrát rychlejší práce ve Firefoxu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud s internetem pracujete ve Firefoxu, mohou vám přijít vhod tipy, jak na to rychleji pomocí myši a klávesnice. Vyhnete se zdlouhavým postupům přes nabídky.

1. Přesunutí panelu do nového okna prohlížeče

Jednoduchým gestem můžete panel v jednom okně okamžitě přesunout do zcela nového okna prohlížeče. Co je pro to třeba udělat? Najeďte na záložku panelu, stiskněte levé tlačítko myši a panelem potáhněte směrem dolů mimo lištu se záložkami panelů.

2. Jak přesunout panel do původního okna

Panel z nového okna prohlížeče vrátíte na své místo tak, že na jeho záložku opět najedete myší a se stisknutým levým tlačítkem myši jej táhnete nejdříve na původní okno Firefoxu na hlavním panelu, jakmile se původní okno otevře, potáhněte panel na lištu se záložkami a zde tlačítko myši pusťte.

3. Jak otevřít jakýkoli odkaz nebo obrázek v novém panelu

Jakýkoli odkaz v novém panelu otevřete, když na odkaz klepnete prostředním tlačítkem myši. Druhou možností je přesunutí odkazu či celého obrázku na lištu se záložkami. Najedete na odkaz nebo obrázek, podržíte stisknuté levé tlačítko myši a objekt přetáhnete na lištu se záložkami.

4. Jak otevřít odkaz v novém okně Firefoxu

Jestliže chcete odkaz otevřít ve zcela novém okně Firefoxu, klepněte na odkaz se stisknutou klávesou Shift.

5. Jak rychle otevřít a zavřít panel

K otevření nového panelu postačí pouze myš. Stačí poklepat na volnou plochu lišty se záložkami panelů. Pomocí prostředního tlačítka myši snadno jakýkoli panel zavřete. Stačí klepnout na záložku panelu na liště se záložkami prostředním tlačítkem myši.

6. Jak zkopírovat panel

Pokud budete chtít aktuální panel s načtenou webovou stránkou zkopírovat do nového panelu, pak to provedete pomocí klávesy Ctrl a myši. Najeďte na panel, který chcete kopírovat, přidržte klávesu Ctrl a podržte i levé tlačítko myši. Nyní myší táhněte do volného prostoru lišty se záložkami. Tam klávesu i tlačítko myši pusťte. Panel se zkopíroval.

7. Jak přesunovat panely mezi sebou

Když najedete na záložku panelu, přidržíte levé tlačítko myši, můžete panel přesunovat před nebo za jiné panely na liště se záložkami. Panel můžete také přenést do jiného okna Firefoxu, jak ukazuje první postup.

8. Jak se rychle posunovat v historii procházení internetu

Stiskněte klávesu Shift a pohybem kolečka myši k sobě se posunujete navštívenými stránkami v aktivním panelu zpět. Točením kolečkem směrem od sebe se pohybujete zase dopředu.

9. Jak rychle zvětšovat a zmenšovat internetovou stránku

Jestliže se vám zdá internetová stránka malá nebo naopak velká, stačí přidržet klávesu Ctrl a točit kolečkem myši od sebe nebo k sobě, čímž stránku zvětšujete, respektive zmenšujete.

10. Jak na pomalé posunování stránky

Internetovou stránkou se můžete posunovat pomocí posuvné lišty u pravého okraje okna prohlížeče, ale mnohem rychleji pomocí kolečka na myši. Tento posun je však často dost rychlý. Ve výchozím nastavení myš obvykle skáče při každém pootočení alespoň o tři řádky. Jestliže se ale chcete posunovat skutečně pomalu a plynule, řádek po řádku, pak přidržte klávesu Alt a teprve poté použijte kolečko myši.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře