2.  2.  2011    Ostatní

Doplňky pro Total Commander: Které jsou nejlepší?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Doporučíme praktické doplňky k vylepšení Total Commanderu, podělte se s ostatními o další. Total Commander přesně podle požadavků máte ve svých rukách!

Doplňky pro Total Commander (v původním anglickém označení klasické „plugins“) vám dovolují proměnit základního, i když povedeného správce souborů v takřka všemocný nástroj. Zvládnete vypalování souborů, správu nainstalovaných programů i služeb a mnoho dalšího. U doplňků se můžete setkat s následujícími typy:

  • WCX – doplňky pro práci s archívy.
  • WDX – zobrazení rozšířených informací o vybraném souboru.
  • WFX – rozšířená práce s diskovými oddíly a souborovými systémy.
  • WLX – rozšíření výchozího prohlížeče souborů, tedy například zobrazení obrázků, prohlížení dokumentů apod.

U každého doplňku po jeho stažení a rozbalení najdete informační soubor, který vám prozradí, kam co zkopírovat, obecný postup je ale vždy obdobný: v podsložce Plugins v TotalCommanderu vytvoříte jednu ze složek WCX, WDX, WFX, WLX (podle typu a samozřejmě pokud zde již není), vytvoříte v ní novou složku pro přidávaný doplněk a do ní pak nakopírujete všechny soubory. V Total Commanderu doplněk aktivujte po následování příkazu Konfigurace | Možnosti | Doplňky. Řada doplňků navíc podporuje automatickou instalaci, a tak vám Total Commander nabídne jejich přidání hned po otevření staženého archivu.

sprava.png
Nastavení doplňků najdete v možnostech konfigurace Total Commanderu

Pojďme se tedy podívat na nejoblíbenější doplňky, v diskuzi pod článkem samozřejmě můžete doporučit další. Jestliže nechcete rozšíření přidávat sami, zkuste například Total Ultima Prime – zde je ale problém v již velké robustnosti, ručním výběrem snáz udržíte Total Commander co možná nejštíhlejší.

Imagine (WLX, prohlížení obrázků)

Doplněk Imagine patří mezi nejpraktičtější a nejčastěji používané, dovolí vám totiž v Total Commanderu prohlížet celou řadu grafických souborů a provádět s nimi jednoduché úpravy. Nechybí žádný z běžně používaných formátů, v čele například s JPG, GIF, PNG, GIF apod. Jakmile soubor otevřete (standardně klávesou F3), můžete měnit jeho velikost, překlápět jej, otáčet, měnit barevnou hloubku apod. Jestliže jste doposud hledali způsob, jak se vyhnout otravnému zobrazení změti nic neříkajících znaků při intuitivním stisknutí klávesy F3 na nějakém grafickém formátu, nabídne vám Imagine skvělé řešení.

Stáhnout a vyzkoušet

CD/DVD Burner (WFX, přímé vypalování CD a DVD)

O poslání tohoto doplňku vypovídá již přímo jeho název, můžete s ním tedy velice jednoduše vypálit CD a DVD média. Po instalaci stačí, abyste stiskli klávesovou zkratku Alt + F1 nebo Alt + F2 pro výběr disku a následovali odkaz Místa v síti – právě zde se nachází odkaz na CD/DVD Burner, jehož jednotlivé podúrovně zpřístupňují možnosti vypalování a další práci s médii. Největší výhodou je samozřejmě to, že vypalování, lépe řečeno jeho příprava, probíhá jednoduchým kopírováním souborů z jednoho panelu do druhého.

Stáhnout a vyzkoušet

prehled.png
Zobrazení doplňků a přístup k jejich funkcím se nachází v přehledu sítě

Startup Guard (WFX, správa automaticky spouštěných aplikací)

S tím, jak do Windows postupně přidáváte stále nové programy, zvyšuje se také počet automaticky spouštěných aplikací. Pokud chcete mít přehled o tom, kde se který odkaz na jakou z nich nachází, nesmíte minout tento doplněk. V panelu zobrazení souborů opět následujte odkaz Místa v síti a zvolte StartUp Guard. Nyní již stačí ve výpisu listovat jednotlivými odkazy a libovolně je upravovat.

Stáhnout a vyzkoušet

ProcFS (WFX, správa běžících procesů)

Správce úloh pro Windows, tentokráte však v kompaktním provedení přímo uvnitř Total Commanderu. Ano, po otevření odkazu Task Manager v sekci Místa v síti se vám opravdu zobrazí seznam právě běžnících procesů, s nimiž dále můžete provádět další operace, mezi kterými nechybí ani zobrazení opravdu podrobných informací po stisknutí klávesy F3.

Stáhnout a vyzkoušet

Uvedené doplňky patří mezi nejoblíbenější a nejčastěji využívané – ucelený katalog je k dispozici například zde. Které rádi používáte vy? Co by podle vás v Total Commanderu nemělo chybět? Prozraďte své tipy v diskuzi pod článkem.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 12

Poslední komentáře Komentáře

Re: CD/DVD Burning Plugin aaakecal 6.  2.  2011 22:56
Re: Total Commander Ultima Prime Tomixon 4.  2.  2011 20:51
ty nejlepší randomofamber 4.  2.  2011 17:10
Re: Moje Harvester 4.  2.  2011 10:04
Moje Harvester 4.  2.  2011 10:02
Přidat příspěvek Zobrazit vše