16.  3.  2011    Internet  |  Vyzkoušejte

Dropitto.me: Nechte si promptně doručit soubory

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Dropbox je šikovným nástrojem pro synchronizaci a přenášení souborů. Co ho ale takhle vylepšit o nahrávání obsahu od přátel nebo kolegů? Maličkost pro DROPitTOme.

K Dropboxu patří i malý klient, který můžete nainstalovat na libovolný počítač a následně se můžete těšit z toho, že máte všechny důležité soubory vždy po ruce. Pokud vám ale známí potřebují něco poslat, přímo Dropbox – aniž byste jim řekli svoje přihlašovací údaje – využít nemohou. Spoléhat se na e-mail nebo odkazy ke stažení z jiných úložišť je však kostrbaté, vždyť Dropbox je mnohem pohodlnější. Jak tedy na to?

Blesková registrace

Zavítejte na stránky www.dropitto.me a začněte zde s vytvořením nového účtu. V následujícím dialogu procesu klepněte na Register, jste-li již přihlášeni ke službě Dropboxu, nebo zvolte Get Dropbox pro vytvoření nového účtu Dropboxu.

01uvod.png
Možnosti registrace a přihlášení do služby DROPitTOme

Po výběru jedné z možností jste přesměrováni buď na stránky, kde si zřídíte nový Dropbox, nebo se ocitnete přímo v nastavení Dropboxu, kde jste vyzváni k povolení doplňkové služby DROPitTOme. Nebojte se klepnout na Allow a doplněk odsouhlasit – přístupové údaje k vašemu Dropboxu nebo instalaci dodatečných klientů a programů po vás chtít nikdo nebude. Provozovateli DROPitTOme tímto sdělíte pouze vaše unikátní ID Dropboxu, na které pak bude nasměrován obsah od vašich známých.

Dalšímu oknu, které se otevře, věnujte větší pozornost. V něm je třeba navolit si jméno (Username), k němuž se bude vázat unikátní adresa ve tvaru www.dropitto.me/uživatelskéJméno. Po jejím zadání vám pak totiž mohou i lidé bez Dropboxu posílat různé soubory, musíte jim ovšem také sdělit heslo pro ukládání. Toto heslo (Upload password) volíte společně s heslem pro službu DROPitTOme – v žádném případě, zde neuvádějte svoje heslo pro Dropbox. Nakonec i sami tvůrci na tuto skutečnost upozorňují v bublinách s nápovědou. Klepnutím na Register dokončíte celý proces, výsledkem je sdělení, že nyní můžete užívat odkaz www.dropitto.me/username k ukládání souborů.

Svalovec stále v plenkách

Po zadání zmíněného odkazu do prohlížeče, potom stačí na stránce s přihlášením zadat heslo pro ukládání a hned v dalším kroku zvolit v dialogu Procházet soubor k uploadu a potvrdit stiskem Upload. Maximální velikost souboru k nahrání je prozatím omezena na 75 MB.

Pokud se vám DROPitTOme z nějakého důvod zají, není nic snazšího, než jej z Dropboxu opět odebrat: přihlaste se ke svému účtu a přejděte na záložku My Apps, klepněte na křížek vpravo u řádku s DROPitTOme a v dialogu odebrání svoje rozhodnutí potvrďte.

02upload.png
Nahrání souboru do sdíleného úložiště

Známým, kterým k DROPitTOme sdělíte heslo, rovněž dejte důrazné školení o unikátním pojmenovávání souborů. DROPitTOme totiž v Dropboxu založí pouze jednu složku, kterou nelze přejmenovat ani přesunout a do které se bude obsah ukládat. Zároveň je doplněk ještě natolik „hloupý“, že pokud vám třeba dva různí lidé pošlou shodně pojmenovaný, ale jinak odlišný soubor (např. mereni.xlsx), k úspěšnému uložení dojde pouze u toho, který byl zaslán dříve. Služba DROPitTOme je zkrátka ještě ve stádiu beta, a tudíž v plenkách a s dětskými nemocemi. Alternativou jí může být prakticky shodný AirDropper, jenž je ale rovněž beta verzí.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 6

Poslední komentáře Komentáře

Dropitto.me hlásí chybu 403 enumag 17.  3.  2011 15:33
Re: Škoda toho překlepu v titulku Ondra Bitto 17.  3.  2011 14:51
Škoda toho překlepu v titulku návštěvník 17.  3.  2011 11:47
Re: Neujme se to Hrdlodus 17.  3.  2011 11:01
DropBox MIlan 17.  3.  2011 8:56
Přidat příspěvek Zobrazit vše