17.  5.  2012    Ostatní

Dva rychlotipy pro převod bez dalších programů

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Konverze jednotek patří mezi problémy, na které občas narazí skoro každý. Naštěstí kvůli jednorázovému řešení nemusíte instalovat rozšiřující aplikace. Jak na to?

Pokud čas od času potřebujete převést jednotky, není zapotřebí instalovat složité aplikace nebo hledat na internetu, kde je můžete převést. Prozradíme vám dvojici jednoduchých způsobů, jak převádět mezi jednotkami – budete potřebovat jen systém Windows, resp. libovolný webový prohlížeč.

google.jpg
Převody jednotek zvládne vyhledávač Google

Jednoduché převody mezi jednotkami bez problémů zvládne Google. Otevřete si jeho hlavní stránku www.google.cz a do vyhledávacího pole napište například „42 cm to inch“ což doslova znamená 15 cm na palce. Napsat to konec konců můžete i česky, Google rozumí zápisu „42 cm v palcích“ i „42 cm na palce“.

Google můžete použít i jako kalkulačku - napište do vyhledávacího pole matematický výraz a Google jej spočítá – například „21+21“ nebo „tan(42)“. Stejně tak můžete pomocí Google převádět nejen jednotky, ale i měny.

prevod_men.jpg
Google zvládne převádět i mezi měnami

Do vyhledávacího pole v takovém případě napište „42 USD to CZK“ (Google ale rozumí i variantám „42 USD v CZK“, „42 USD v korunách“ i „42 dolarů v korunách“) a zobrazí se vám výsledek – ten je samozřejmě pouze přibližný dle aktuálně dostupných kurzů, ve vaší bance se může lišit.

prevod_jednotek.jpg
Možnost převodu jednotek v Kalkulačce Windows

Google však neobsahuje veškeré jednotky. A co když neznáte název jednotky nebo nejste zrovna připojeni k internetu? Na počítači s Windows můžete k převodu jednotek použít kalkulačku, která je součástí systému. Naleznete ji v nabídce Start, je možné ji spustit přímo vložením jejího názvu.

prevod.jpg
Konverze jednotek v praxi

Po spuštění kalkulačky ji přepněte do režimu převodu jednotek, což provedete následováním příkazu Zobrazit | Převody jednotek nebo klávesovou zkratkou Ctrl+U. Z první roletky vyberete typ jednotky, kterou budete převádět, z druhé tu, z níž chcete převádět, a ze třetí jednotku, na kterou budete převádět. Poté napíšete do pole „Zadat hodnotu“ hodnotu, kterou chcete převést na jinou jednotku.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře