27.  8.  2009    Internet  |  Časopis Jak na počítač  |  Videokurzy  |  Vyzkoušejte

eStránky: Začínáme s webem (videokurz)

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Chcete mít vlastní stránky, ale ze všech těch slov jako doména, hosting, nebo HTML se vám točí hlava? Díky eStránky.cz zvládnete vlastní webovky za pár minut.

Přinášíme vám již šesté vydání oblíbeného pořadu Jak na počítač, který pro vás připravuje společnost UPC a web Jak na počítač. Náplní dnešního dílu se stane tvorba vlastních webových stránek zdarma, během několika okamžiků tak o sobě dáte vědět světu. Postupy tvorby stránek budou představeny v rámci služby eStránky.cz, nicméně u dalších jsou velice podobné – každý si jistě vybere vhodnou přesně pro sebe. Podíváme se také na recenzi nového hardwaru, chybět však nebude ani průlet novinkami světa počítačů.

Rychlá úvodní registrace

Než se do tvorby webu pustíte, promyslete, jaké informace na něj chcete umístit. Bude to možná složitější, než jeho vytvoření. Jakmile v tom budete mít jasno, vydejte se na adresu www.estranky.cz a klepněte na tlačítko Registrujte si své vlastní www stránky. Poté vyplňte jednoduchý formulář, vymyslete název stránek, zvolte heslo a nezapomeňte uvést funkční e-mailovou adresu. Nakonec pokračujte tlačítkem Odeslat, otevřete svou e-mailovou schránku, do níž vám právě přišel e-mail s odkazem, přes který je třeba registraci dokončit.

Průvodce tvorbou stránek

Při prvním přihlášení se automaticky spustí průvodce, který vám krok za krokem pomůže s nastavením stránek. To můžete kdykoli později změnit. Postupovat podle průvodce jistě zvládnete sami, jedním z důležitých kroků je například rozhodnutí, zda chcete do stránek vložit také fotoalbum, doporučujeme přímo v průvodci vyplnit vhodný titulek webu, popis a klíčová slova.

Naplňte web obsahem

Při vytváření nového obsahu volte, jestli chcete vytvořit stránku, ta bude viditelná přímo v hlavní nabídce, nebo příspěvek, jenž se zobrazí až v příslušné rubrice. Otevře se editor s tlačítky, které jistě dobře znáte například z Wordu. Můžete měnit velikost a barvu písma, stejně tak přidávat obrázky nebo odkazy na další stránky. Pro vložení odkazu stačí označit text, který se má stát odkazem a poté stisknout ikonku pro vložení odkazu a vyplnit jeho adresu.

Přidání fotoalba

Přidání fotografií do fotoalba je velmi jednoduché. Klepněte na stejnojmenné tlačítko v levé nabídce, poté zvolte možnost Vložit novou fotogalerii a vyplňte název pro tuto skupinu fotek a další podrobnosti. Pak už stačí jen nahrát fotky z disku počítače, k čemuž použijte výchozí dialog pro přidání souborů.

Úprava vzhledu stránek

Nemůžete se již dočkat, jak vaše webové stránky vlastně vypadají? Klepněte na odkaz Zobrazit stránky, do nového okna se načte váš právě vytvořený web. Pokud nejste s jeho vzhledem spokojeni, klepněte na odkaz Nastavení, kde můžete libovolně měnit nejen vzhled, hesla, rubriky, ale i jednotlivé prvky na stránce. Například zakázat zobrazení archivu, odkazů a podobně.

Speciální fórum eStránek

Pokud si při vytváření webu na eStránky.cz s něčím nebudete vědět rady, případně zatoužíte jen tak posbírat inspiraci, navštivte specializované fórum. V horní nabídce administrace klepněte na odkaz Fórum, v novém okně webového prohlížeče se vám tak otevře přehledný seznam témat, kterým se lze věnovat. Můžete jimi jak listovat a pročítat příspěvky ostatních, tak sami přispět do této studnice informací. Samostatně je fórum k dispozici na www.estranky.cz/forum.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

web Jonáš Kapaňa 12.  3.  2013 22:19
Přidat příspěvek Zobrazit vše