8.  12.  2011    Vyzkoušejte  |  Programy

Evernote: Nezapomněli jste na...?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Abyste se v poznámkách úplně neztratili, vyzkoušejte program Evernote. Díky němu zaznamenáte poznámku několika různými způsoby a jen tak už něco nezapomenete.

Velikou výhodou programu Evernote je, že je nezávislý na operačním systému, který používáte. Abyste mohli program využívat, je nutné se nejprve zaregistrovat a vytvořit nový účet. Vše je zcela zdarma, v okně programu, které se automaticky po instalaci otevře, klepněte na odkaz Get a free Evernote account now. Do připraveného formuláře vložte vaše celé jméno, e-mailovou adresu, uživatelské jméno, heslo a potvrzení hesla.

Zaškrtněte políčko začínající slovy You accpet our Terms of, čím odsouhlasíte podmínky pro vytvoření nového účtu a zároveň potvrdíte, že je vám více než 13 let. Nakonec klepněte na tlačítko Register.

Nastavení prostředí

Vytvořením účtu získáte přístup ke službám programu Evernote, který se automaticky spustí. Okno této aplikace je rozděleno do několika částí. V horní části se nachází lišta s tlačítky, v levém panelu naleznete jednotlivé kategorie poznámek, uprostřed jsou umístěny náhledy všech poznámek a v panelu vpravo pak náhled konkrétní označené poznámky.

Rozložení jednotlivých částí můžete kdykoliv změnit. V prostředním panelu klepněte na tlačítko, které se nachází vlevo od pole pro vyhledávání, a v rozbalené nabídce zvolte jednu z možností List, Mixed nebo Thumbnail.

_rozhr.png
Základní rozhraní a nabídka programu Evernote

Tvorba poznámek

Chcete-li zaznamenat novou poznámku, stiskněte klávesovou zkratku Ctrl + N, nebo na horní liště klepněte na tlačítko New Note. V pravém panelu zvolte typ, velikost, barvu a vlastnosti písma a odstavce. Pak už jen vložte text poznámky. Každou poznámku doporučujeme označkovat klíčovým slovem, může jich být i několik.

V pravé horní části panelu klepněte na rozbalovací šipku a pak klepněte na odkaz Click to add tag. Do pole vložte klíčové slovo, podle kterého poznámku snadno poznáte a rychle vyhledáte. Všechna klíčová slova pak naleznete v levém panelu, v části Tags.

Ručně psanou poznámku vytvoříte tak, že klepnete na šipku u tlačítka New Note a v rozbaleném seznamu zvolíte příkaz New Ink Note. Posledním typem, který můžete vložit, je pozvánka z webové kamery (New WebCamNote), kterou však musíte mít připojenou.

Každou poznámku lze navíc doplnit odkazem na webové stránky. V poznámce klepněte na odkaz Click to set source url a do pole vložte příslušnou adresu. Podle url pak můžete nechat poznámky setřídit.

_pozn.png
Vytvořená a rychle zobrazená poznámka

Ukládání a třídění

Novou poznámku ukládat sami nemusíte, ukládá se totiž automaticky. Pokud na její miniaturu poklepete myší, zobrazí se v samostatném okně pro úpravy. Budete-li ji chtít v budoucnu odstranit, označte ji a klepněte na tlačítko Delete.

Jak už bylo řečeno, poznámky můžete třídit podle klíčových slov do různých kategorií (tags). V prostředním panelu je můžete automaticky nechat setřídit také podle titulku, data vytvoření, poslední úpravy, autora, velikosti atd.

Tip navíc: Program Evernote můžete používat také na webu. Registrací totiž získáte omezený prostor pro ukládání svých poznámek. K těm pak můžete přistupovat pomocí webového prohlížeče či mobilního telefonu.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 5

Poslední komentáře Komentáře

Re: Klávesové zkratky Roman B. 23.  1.  2014 17:30
Re: Velikou výhodou programu Evernote je, že je nezávislý na operačním systému, který používáte. martin 11.  12.  2011 0:45
Velikou výhodou programu Evernote je, že je nezávislý na operačním systému, který používáte. Mi.Chal 9.  12.  2011 23:28
Klávesové zkratky Champion 9.  12.  2011 11:56
Doporučuju Cho0se 9.  12.  2011 10:08
Přidat příspěvek Zobrazit vše