1.  2.  2012    Internet  |  Vyzkoušejte

Every Stock Photo: Databáze fotek zcela zdarma

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Každý občas potřebuje najít vhodnou fotku, kterou by zdarma použil. Některé bezplatné webové služby mají velice omezenou databázi, nikoliv však Every Stock Photo.

Jakmile se na webu vydáte za honbou fotek zdarma, které byste třeba i mohli bez porušení licence použít na svých webových stránkách, určitě nepropásněte skvělé stránky Every Stock Photo. Tak jako běžné vyhledávače nabízejí nalezení relevantních webových stránek, můžete na tomto serveru najít fotky týkající se zadaných klíčových slov. Every Stock Photo pak projde hned několik evidovaných fotobank zdarma a nabídne vám přehled dostupných fotografií formou rychlých náhledů.

stock.png
Náhled nalezených fotografií s doplňujícími informacemi

U každé fotky hned v náhledu přímo vidíte zdroj, ze kterého pochází, rozlišení a odkaz na podrobnosti o autorem specifikované licenci. Právě licence, které každá fotografie podléhá, je pro vás určující – i když jsou fotografie zdarma, raději si zkontrolujte, zda to podléhá i komerčnímu použití (zpravidla však ano). Pokud hodláte hledání na tomto webu využívat častěji, doporučujeme bezplatně se zaregistrovat, poté totiž budete moci ukládat nalezené fotky do sbírek.

Vyhledání správné fotky usnadňují filtry, které jsou v seznamu výsledků dostupné. Pomocí roletové nabídky Sort by si můžete vybrat kritérium třídění, kromě výchozí relevance doporučujeme vyzkoušet také řazení dle velikosti. Pokud byste potřebovali větší počet náhledů pro snazší orientaci, změňte hodnotu ve sloupci Per page, stejně tak je možné přizpůsobit prohledávané fotobanky zdarma v nabídce Sources.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 6

Poslední komentáře Komentáře

Možná využiji, ale... Dan 6.  2.  2012 9:44
Je to celé blbost Eda 6.  2.  2012 9:29
Re: AUTOROVI: To ale nemáte pravdu kuty.cz 6.  2.  2012 7:18
Re: AUTOROVI: To ale nemáte pravdu Nekromantik 6.  2.  2012 5:52
Re: AUTOROVI: To ale nemáte pravdu tojejedno 6.  2.  2012 2:04
Přidat příspěvek Zobrazit vše