2.  4.  2010    Sociální sítě

Facebook kredity: Nevíte, co s penězi?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Některé služby na Facebooku se chovají příjemněji, když do nich investujete skutečné peníze. Prostředníkem jsou takzvané kredity. Jejich využívání ovšem přináší určitá rizika.

Stejně jako ve skutečném světě, i nejlepší věci na Facebooku jsou zadarmo. Přesto existují situace, kdy má smysl nalít do sociální sítě nějakou tu korunu (respektive euro nebo dolar, koruna mezi oficiální facebookové měny bohužel nepatří). Penězi můžete podpořit zejména nejpopulárnější hry (FarmVille, Happy Aquarium nebo Pirates: Rule the Caribbean), samostatnou kategorii pak tvoří aplikace pro posílání dárků Facebook Gift Shop. Třetí možnost, jak využít facebookové kredity, se netýká zábavy: můžete si zaplatit inzerci pro svou fanouškovskou nebo webovou stránku.

Uvedený tip čerpá z aktuálního speciálu Jak na počítač, který se věnuje pouze Facebooku. Najdete v něm velké množství návodů pro začátečníky i pokročilé, popisy technologií a přehled vybraných galerií.

Úvodní vklad

Nejprve se z horního menu proklepejte na volbu Účet | Stav kreditů. Ve spodním řádku vyberte měnu; je celkem jedno jakou, částka za kredity je vždy stejná, přepočítá se podle aktuálního kurzu. V pravém horním rohu pak klepněte na volbu koupit další.

Zatrhněte jednu z platebních možností a částku, kterou chcete převést na kredity (musíte mít kartu odblokovanou pro platby po internetu). Podělte se o číslo své platební karty; sociální sítě obecně nejsou příliš dobře zabezpečeny, takže buďte opatrní. Pokud máte na svém účtu větší množství peněz, raději sdělení údajů zvažte.

Co dál s kredity?

Můžete třeba posílat veselé dárky. Hledání aplikace je poněkud kostrbaté, nejsnadněji je najdete na adrese www.facebook.com/giftshop. Zde vyberte, co chcete komu poslat a přidejte komentář. Dárek můžete vzápětí ukrýt před všetečnýma očima v okně Způsob doručení. Adresát při příštím přihlášení najde dárek ve svém profilu.

_darky.jpg
Možnost zaslání dárku v rámci Facebooku

Druhou alternativou jsou sociální hry typu FarmVille. Po spuštění této hry si v horní liště jejího okna najděte odkaz Add Farm Coins&Cash. Tady můžete využít kredity k nákupu herních propriet. Velmi podobné prostředí je i u ostatních populárních her, mají totiž stejného autora. Dávejte ovšem bedlivý pozor: formulář pro odeslání peněz má tendenci chovat se chybově – znenadání se ze zatržených pěti dolarů stane padesát, a podobně. Pro vaši farmu jde o příjemnou dotaci, nicméně pachuť z hamižného triku autorů aplikace je nepříjemná.

Placení pomocí kreditů na Facebooku má své výhody i úskalí. Používáte je občas i vy, případně v jaké součásti? Nebo se raději takovýmto převodům peněz obloukem vyhnete? Podělte se o své zkušenosti v diskuzi pod článkem.

 
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 18

Poslední komentáře Komentáře

kredity Eva 17.  11.  2011 9:58
sociální sítě Honza 12.  8.  2010 18:35
Re: Zoufalost KArel 4.  4.  2010 14:49
Re: Zoufalost David 4.  4.  2010 10:22
Re: Zoufalost Rover623 4.  4.  2010 9:51
Přidat příspěvek Zobrazit vše