2.  5.  2010    Sociální sítě

Facebooková eutanazie: Udržte si čistý profil!

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Přidávání přátel, skupin, aplikací či her může mít i stinnou stránku – zavalení obtěžujícími informacemi. Poradíme vám, jak se z těchto aplikací odhlásit, zrušit přátelství nebo účet.

Ukončení přátelství je na Facebooku diskrétní a nikdo se o něm nedozví. Vyberte z nabídky Účet | Upravit možnosti přátel. Na otevřené stránce klepněte vlevo na záložku Všechny kontakty. V zobrazeném seznamu uvidíte jak svoje přátele, tak stránky, jichž jste fanouškem. Jakmile najdete osobu, se kterou se nechcete dále přátelit, klepněte na konci jejího řádku na symbol křížku a potvrďte smazání tlačítkem Odstranit. Jediný způsob, jak daná osoba může zjistit, že jste s ní přerušili přátelství, je ten, že si zobrazí váš profil, kde uvidí tlačítko Přidat mezi přátele, které se zobrazuje těm, se kterými se nepřátelíte.

Sbohem aplikace a hry

Přestalo vás bavit FarmVille nebo vás obtěžuje některá aplikace? V nabídce Účet | Nastavení aplikace můžete upravit nastavení veškerých aplikací a také je jednoduše odebrat tlačítkem se symbolem křížku, které najdete na konci řádku. V zobrazeném seznamu nejprve uvidíte Nedávno použité aplikace. V rozevírací nabídce Zobrazit však můžete najít další. Aplikace Označené záložkou jsou ty, které najdete na hlavní stránce Facebooku. Aplikace Přidané do profilu jsou ty, které se najdete ve svém profilu.

_02.png
Správa aplikací a možnost odebrání v nastavení

Autorizované aplikace jsou ty, kterým jste povolili zveřejňovat činnost na své zdi. Služby S povolením přispívat mohou na váš profil a kanál zpráv přátel posílat krátké zprávy. Aplikace, kterým byly Uděleny rozšířené pravomoci, mají více práv než ostatní. Přednastavené prototypy Facebooku jsou experimentální aplikace vývojářů, které lze zkoušet. Jakmile najdete tu, která vás obtěžuje, klepněte na konci jejího řádku na křížek a potvrďte smazání tlačítkem Odebrat.

Opuštění stránek a skupin

Pokud vás přestalo zajímat zaměření určité stránky či skupiny, opusťte je. Na svém profilu klepněte na záložku Informace. Ve spodní části stránky najdete seznamy Stránky a Skupiny. Vedle nich najdete volbu Zobrazit všechny, která načte seznam všech stránek či skupin. Klepnete-li na požadovanou stránku, budete na ni přesměrováni. Zde spodní straně levého sloupce najdete volbu Už nechci být fanouškem. Klepněte na ni a budete volní. Stránky lze odebrat i stejným způsobem jako přátele.

Naproti tomu v seznamu všech skupin se lze odhlásit přímo. Vpravo vedle každé skupiny totiž najdete volbu Opustit skupinu. Klepněte na ni, v potvrzovacím okně klepněte na tlačítko Odstranit a členství se zruší. Samozřejmě se lze odhlásit i na stránce dané skupiny. Tam volbu Opustit skupinu najdete pod obrázkem skupiny.

_05.png
Odhlásit se můžete také ze skupin, jejímiž členy již nechcete být 

Úplné odstranění účtu

Pokud byste svůj účet na Facebooku chtěli smazat, zjistíte, že v nabídce Účet|Nastavení účtu najdete na záložce Nastavení pouze volbu Deaktivovat. Pokud na ni klepnete, budete přesměrováni na stránku, kde lze zrušit příjem informačních emailů a klepnout na tlačítko Deaktivovat můj účet. Samotná deaktivace však neznamená skutečné odstranění účtu. Naopak! Veškerá vaše osobní data, fotografie, zájmy a přátelé zůstanou na Facebooku nadále uložené pro případ, že byste se v budoucnu chtěli opět připojit. Ostatní lidé je však neuvidí.

Chcete-li účet skutečně zlikvidovat se vším všudy, přejděte na webovou stránku jdi.zive.cz/smazat-facebook a klepněte na tlačítko Odeslat. Poté ještě vyplňte heslo ke svému účtu, opište bezpečnostní kód a klepněte na OK. Pozor! K odstranění účtu nedojde okamžitě. Namísto toho bude deaktivován, a pokud se během následujících 14 dnů k účtu nepřihlásíte, bude odstraněn. Buďte tedy trpěliví a hlavně se nepřihlašujte, jinak dojde ke zrušení požadavku na odstranění!
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 29

Poslední komentáře Komentáře

Deaktivovaný duch Anael 17.  10.  2017 17:34
prý smazaný FB gladiátor 6.  5.  2012 14:38
Re: Zruším ... aldik7 5.  5.  2010 0:59
Re: Zruším ... Stastny ze nemam 4.  5.  2010 19:25
Re: Zruším ... bzůůůů 3.  5.  2010 17:11
Přidat příspěvek Zobrazit vše