31.  7.  2010    Outlook

Fígl s Outlookem: Zakažte spam z Číny a Ruska

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

V Outlooku je filtr, který umožňuje vyloučit zprávy psané v čínštině nebo ruštině. Pokud se schránka plní spamem, je na čase udělat tomu přítrž. Poradíme vám, jak na to velice snadno.

Poštovní klient Outlook 2007 obsahuje několik nástrojů, jak příjmu nevyžádané pošty zabránit. Tím základním je spamový filtr, který vyhodnocuje každou příchozí poštu na základě několika různých faktorů, zkoumá však především obsah zprávy a její formu.

Uvedený tip čerpá z časopisu Jak na počítač, který si každý měsíc můžete zakoupit s CD nebo DVD. Pravidelně vám přináší řadu návodů pro Word, Excel, Windows a rozličné internetové služby.

Pokud pak některá zpráva tímto bezpečnostním sítem neprojde, je automaticky zařazena do složky Nevyžádaná pošta. Ikonku této složky naleznete v levém postranním seznamu. Klepněte na ní a struktura prostřední pracovní oblasti se změní. Nevyžádaná pošta je ve složce řazena podle několika kritérií, nejčastěji podle data přijetí. Občas se může stát, že je do složky zařazena i zpráva, která se spamem nemá nic společného.

V tom případě zprávu přesuňte do složky Doručená pošta. Čas od času se také vyplatí obsah složky vymazat, aby zbytečně nezabírala volné místo na disku. Klepněte pravým tlačítkem na ikonku složky a v kontextové nabídce zvolte Vyprázdnit složku nevyžádaná pošta.

Spamový filtr je výchozím nastavení aktivován již od začátku a úroveň ochrany je stanovena na nejmenší možnou hodnotu. Takové nastavení je pro běžné uživatele dostačující, nicméně vyplatí se antispamovou ochranu více přizpůsobit vlastním požadavkům.

V hlavním panelu klepněte na Nástroje a v nabídce pokračujte přes Možnosti. Dostali jste se do celkového nastavení programu Outlook, avšak pro samotné nastavení spamového filtru ještě v části Předvolby klepněte na položku Nevyžádaná pošta.

_hlavni.png
Základní nastavení filtrování nevyžádané pošty v Outlooku

Nastavení úrovně ochrany

Hned v první zobrazené kartě Možnosti zaškrtnutím změňte požadovanou úroveň ochrany. V nabídce jsou dvě základní úrovně: nízká a vysoká. Vysoká je sice efektivnější, nicméně právě u ní se často stává, že filtr nepropustí i nezávadnou poštu. Pokud váháte, pak je v nabídce ještě dvojice speciálních úrovní, jejichž použití souvisí s dalšími kartami okna Možnosti nevyžádané pošty. V části Možnosti je k dispozici ještě několik doplňkových funkcí, například můžete zakázat posílání odkazů na webové stránky či přímo nastavit okamžité mazání nevyžádané pošty, bez jejího dalšího přesouvání do složky se spamem.

V otevřeném okně ještě můžete vytvořit seznamy blokovaných či naopak povolených odesílatelů a pomoci tak filtru lépe fungovat. V obou kartách pouze klepněte na příkaz Přidat a do textového pole napište přesnou podobu e-mailové adresy. Stejně tak můžete jednotlivé adresy upravit či odstranit.

Podobnou funkci plní ještě nástroje karty Mezinárodní, kde je možné jednoduše blokovat přímo zprávy odesílané z konkrétního státu (podle koncovky e-mailové adresy) nebo podle jazyka, kterým je zpráva napsána. Pokud tak například zakážete zprávy s ruskou doménou RU, nebudou vám chodit žádné zprávy z ruskojazyčných serverů.

Nevyžádané pošty z Asie se zase zbavíte, pokud v nabídce blokovaných kódování zakážete příjem zpráv v těchto exotických jazycích. Doporučujeme vyloučit i zprávy pobaltských jazyků.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 18

Poslední komentáře Komentáře

Re: poznamka Fido 2.  8.  2010 14:48
Re: kódování? Radek. 1.  8.  2010 23:32
Re: Gmail bartama 1.  8.  2010 22:09
Re: Gmail Luk 1.  8.  2010 22:04
Re: kódování? VfB 1.  8.  2010 20:19
Přidat příspěvek Zobrazit vše