12.  11.  2008    Windows Vista  |  Fotonávody

Fotonávod: Vista bez obav nanečisto

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Máte k dispozici instalační médium Windows Vista, ale nechcete se zbavovat Windows XP jen kvůli jejich vyzkoušení? Nainstalujte si Vistu do virtuálního počítače a bez aktivace ji po omezenou dobu zkoušejte pod XP.

Výhodou následujícího postupu je, že nemusíte Vistu fyzicky instalovat přímo na pevný disk, vytvářet zvláštní oddíl apod. Jedná se o nejčistší způsob vyzkoušení Visty na vlastním počítači, kdy se stávajícím dokumentům a programům nemůže nic stát, navíc není zapotřebí žádná doplňující konfigurace.

  1. Stáhněte si zdarma program Virtual PC 2007 ze stránek Microsoftu následováním odkazu Download u své verze systému a nainstalujte jej:

  2. Po spuštění programu stiskněte tlačítko New, čímž vytvoříte nový virtuální počítač:

  3. Úvodní okno průvodce přeskočte stisknutím tlačítka Next, poté se ujistěte, že je přepínač v poloze Create a virtual machine, a stiskněte opět Next:

  4. Do pole Name and location vepište název nového virtuálního počítače, jeho umístění nalistujte stisknutím tlačítka Browse:

  5. V nabídce Operating system zvolte Windows Vista a pokračujte stisknutím tlačítka Next:

  6. Nyní následuje volba velikosti operační paměti pro virtuální počítač. Můžete ponechat aktivovanou možnost Using the recommended RAM a pokračujte stisknutím tlačítka Next:

  7. Umístěte přepínač do pozice A new virtual hard disk a stiskněte tlačítko Next:

  8. Do pole Virtual hard disk size vepište velikost virtuálního disku. Na pevném disku se vytvoří soubor této velikosti, pro instalaci Windows Vista Ultimate si vyhraďte prostor alespoň 7 GB:

  9. Stisknutím tlačítka Finish vytvoříte virtuální počítač, který poklepáním spusťte v hlavním okně Virtual PC 2007:

V hlavní nabídce spuštěného virtuálního počítače aktivujte možnost CD | Use Physical Drive a vložte do mechaniky instalační DVD Windows. Virtuální počítač nyní bude moct přistupovat přímo k němu. Nainstalujte Windows Vista standardním způsobem (Instalace Windows Vista – krok za krokem), pouze vypněte možnost automatické aktivace ve stavu online – Vista ve virtuálním počítači poběží po omezenou dobu 30 dnů, můžete s ní naplno pracovat, přitom nevyčerpáte licenci násobnou aktivací. Cokoliv v ní provedete, nijak neovlivní hostitelský systém.

Chcete dobu používání bez aktivace prodloužit? Více se dozvíte v tipu Jak na Windows Vista bez aktivace.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře