12.  7.  2010    Internet

Grooveshark: Vaše oblíbená hudba online

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud rádi při práci s počítačem posloucháte hudbu, vyzkoušejte Grooveshark. Tato webová služba je zdarma a kromě jednotlivých písniček si můžete poslechnout rovnou celé album.

Flashovou aplikaci Grooveshark pomocí svého oblíbeného webového prohlížeče, stačí navštívit adresu listen.grooveshark.com. Chvíli počkejte, než se tento online jukebox nahraje. Jelikož se jedná o flashovou technologii, musí váš webový prohlížeč podporovat Flash. Na začátku proto možná budete vyzváni ke stažení a instalaci jeho nejnovější verze, pokud si nepřejete nic instalovat, klepněte na tlačítko I’ll Take My Chances.

Vyhledání skladby

Grooveshark má velmi jednoduché a atraktivní uživatelské rozhraní. Cenou za přístup do rozsáhlé databáze skladeb je však postranní reklamní panel. A kde se všechna ta hudba bere? Skladby a alba zde nahrávají sami uživatelé, stejně jako videa na známém serveru YouTube.com.

Při prvním spuštění se uprostřed stránky zobrazí uvítací dialog. Pokud si nepřejete jeho další zobrazování, klepněte myší na odkaz Don’t show me tips again. A můžete se směle pustit do vyhledávání a poslechu vašich oblíbených skladeb.

hledani.png
Jednoduchý dialog pro rychlé vyhledání hudby

Do okna s textem Search for Music, které se nachází uprostřed stránky, vložte název skladby, alba nebo jméno vašeho oblíbeného interpreta a stiskněte klávesu Enter. Chvíli počkejte, než se vyhledá a zobrazí výsledek.

U každé nalezené položky se zobrazí údaje ve sloupcích Name (jméno skladby), Artist (umělec) a Album. Pokud není známé označení skladby, alba či interpreta, objeví se v daném sloupci text Unknown Name, Unknown Artist či Unknown Album.

Přehrávání

Chcete-li určitou skladbu ihned přehrát, klepněte na ni pravým tlačítkem myši a v místní nabídce zvolte příkaz Play Song Now. Pod seznamem vyhledaných skladeb se zobrazí panel s tlačítky pro přehrávání a zároveň se spustí přehrávání skladby.

Zleva naleznete na panelu obvyklá tlačítka Pozastavit/Přehrát, Předchozí skladba a Následující skladba. V pravé části panelu se pak nachází tlačítko pro ovládání hlasitosti a tlačítko pro nastavení opakovaného přehrávání.

Tlačítko se dvěma šipkami spouští náhodné přehrávání skladeb, které jsou zobrazeny ve spodním pásu (Playlist). Během poslouchání hudby můžete vyhledávat další skladby a poklepáním myší je postupně přidávat do Playlistu. Klepněte do políčka v levém horním rohu a vložte další klíčové slovo pro vyhledání.

prehled.png
Ovládání a přehled seznamu skladeb po vložení alba

Najedete-li na skladbu v Playlistu myší, zobrazíte ikonky, pomocí kterých můžete skladbu přehrát, odstranit z Playlistu (křížek), přidat do oblíbených (srdíčko) nebo sdílet s ostatními (poštovní obálka). Pořadí skladeb jednoduše upravíte tak, že přetáhnete položku v playlistu myší na jinou pozici.

Kromě Playlistu můžete vyhledané skladby přidávat také do vlastní knihovny (My Library) nebo do seznamu oblíbených skladeb (Add to Favorites). Tyto služby jsou však přístupné až po bezplatné registraci, stejně jako možnost nahrávat a sdílet hudbu s ostatními uživateli.

Pokud zadáte pro hledání například jméno interpreta, zobrazí se výsledky hledání rovnou na několika záložkách. Kromě výchozí záložky Songs (Skladby) je vhodné zkontrolovat také záložky Artists (Umělci), Albums (Alba), Playlists (Playlisty) a People (Lidé). Grooveshark totiž funguje na principu sociální sítě, kde si lidé mohou hudbu sdílet, bavit se o ní, vytvářet fankluby. A také vás zajímá, o jakou hudbu je největší zájem? Pak klepněte na tlačítko Popular.

Bezplatnou registrací získáte možnost nahrát na server svou sbírku hudby (My Library). Díky tomu si můžete svou hudbu přehrát na jakémkoli počítači s přístupem k internetu. Stačí se vždy jen přihlásit.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 12

Poslední komentáře Komentáře

Re: Autorská práva Rdm 13.  7.  2010 22:44
Re: WM pizi 13.  7.  2010 20:46
Re: WM dd 13.  7.  2010 16:13
Autorská práva Arvo 13.  7.  2010 12:52
WM Dalamar 13.  7.  2010 12:15
Přidat příspěvek Zobrazit vše