7.  4.  2011    Outlook

Hlasování e-mailem rychle a jednoduše

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

K e-mailu můžete přiřadit hlasovací tlačítka, příjemce zprávy tak bude moci snáze odpovědět na vaši otázku. Díky této funkci máte mimo jiné možnost automatické odpovědi snadno třídit.

 1. Založte novou zprávu stisknutím tlačítka Nová na nástrojové liště.
 2. V okně nové zprávy přejděte na kartu Možnosti, na níž stiskněte ve skupině Sledování tlačítko Použít hlasovací tlačítka.
 3. V nabídce vyberte buď přednastavené možnosti, nebo klepněte na příkaz Vlastní a definujte vlastní znění tlačítek. Jednotlivé názvy oddělujte středníkem.

  obr1.jpg
  Vložení hlasovacího tlačítka

 4. Vyplňte pole Komu, Předmět a text samotné zprávy a pomocí tlačítka Odeslat ji odešlete.
 5. Jakmile příjemci e-mail dojde a otevře ho v Outlooku, najde v něm tlačítko pro hlasování, jak ukazuje obrázek. Poté stačí odeslání odpovědi potvrdit v zobrazeném dialogu.

  obr2.jpg
  Použití hlasovacího tlačítka

 6. Odesilateli následně dojde zpráva o hlasování příjemce s odpovědí v předmětu zprávy. Zprávy lze snadno pomocí předmětu původní zprávy nechat třídit například do zvláštní složky, díky čemuž budete mít přesný přehled o tom, kolik lidí hlasovalo pro kterou volbu.

Hlasování je výchozí funkcí Outlooku, a tak nemusí spolupracovat s jinými klienty. Využití nachází především ve firmách, kde jsou použiti stejní poštovní klienti, není však závislé na nasazení Exchange.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře