15.  1.  2011    Windows 7

Hledání ve Windows: Jak na jeho uložení

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Windows 7 nabízejí možnost rychlého hledání prakticky odkudkoliv, stejně tak ale i praktické uložení jeho výsledků. Poradíme vám, jak na velice snadné využití v tomto systému.

Jestliže často vyhledáváte stejné typy souborů, a tedy byste i zadávali stejný řetězec do pole hledání, můžete si ušetřit práci uložením konkrétní varianty třebas hned po prvním použití. Jakmile tak vyhledáte některé typy souborů, počínejte si následovně:

  1. Na panelu nástrojů v dialogu pro hledání (otevřeném zkratkou Win + F) stiskněte tlačítko Uložit hledání, čímž se otevře standardní systémový dialog pro procházení souborů, v tomto případě tedy jejich uložení.
    hledani01.png
    Dialog pro uložení výsledků aktuálního hledání
  2. Do pole Název souboru vepište požadované pojmenování a poté stiskněte tlačítko Uložit.
  3. Jakmile soubor takto uložíte, automaticky bude zobrazen ve stromové nabídce, která je viditelná přímo ve všech dialozích systému Windows pro otevření nebo uložení souborů. Jejím následováním v budoucnu pak kdykoli takto zobrazíte právě požadované soubory, které jste specifikovali při prvním hledání těsně před uložením.

Tip navíc: Již během vyhledávání v rozšířeném dialogu můžete zobrazit obsah vybraných souborů, a tak i bez otevírání v externím programu zjistit, kde se v nich hledaný text nachází . Pro zobrazení náhledu stiskněte tlačítko Zobrazit podokno náhledu, v pravé části se pak zobrazí přesný obsah daného souboru, který v seznamu nalezených výsledků označíte klepnutím levým tlačítkem myši.

hledani02.png
Rychlý náhled obsahu souboru v podokně dialogu hledáníDalší bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře