5.  8.  2010    Internet

iGoogle: I Google vám vyjde vstříc

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud jste si pro vyhledávání na internetu oblíbili Google, oceníte možnost přizpůsobit si ho vlastním potřebám. Umožňuje to služba iGoogle, díky níž budete mít po ruce aktuální informace.

V prvním kroku otevřete webovou stránku www.igoogle.com a nastavte si ji jako domovskou. Poté lepněte na odkaz Přihlásit se a přihlaste se pomocí uživatelského jména a hesla ke svému účtu Google. Pokud účet nemáte, nevadí. Musíte se však smířit s tím, že vámi upravenou stránku uvidí i další uživatele, se kterými sdílíte počítač.

Ihned po přihlášení se vám na stránce zobrazí zprávy z vaší e-mailové schránky z Gmailu. Zároveň vám iGoogle umožní nastavit si, co na své personalizované stránce chcete mít. Jak vypadají již zaškrtnuté miniaplikace, vidíte přímo na stránce v jednotlivých boxících. Co se vám nehodí, odškrtněte, a přidejte další podle vlastní volby. Poté klepněte na tlačítko Uložit.

Uvedený tip čerpá z aktuálního vydání časopisu Jak na počítač, který si můžete právě nyní zakoupit. Najdete v něm tipy pro Office, Windows, internet a celouřadu zajímavých aplikací. Nechybí ani oblíbená redakční poradna.

Jaké bude počasí?

Klepněte v boxíku Počasí na tlačítko Nastavit.Ponechte zobrazování teploty ve °Ca lokaci nastavte Česká republika nebo Slovensko. Zadejte pouze Název města, pro které chcete počasí zobrazit a poté klepněte na tlačítko Přidat. Měst lze přidat i více, v době dovolených tak můžete předem sledovat vývoj počasí v destinaci, kam se chcete vydat. Nezapomeňte na závěr přidaná nastavení Uložit, příslušným tlačítkem.

03.png
Nastavení zobrazení počasí v rámci vlastního účtu

Nastavení hodin

Na iGoogle stránce se zobrazují velké hodiny odtikávající čas společně s aktuálním datem. U boxíku s hodinami si můžete změnit barvu z přednastavené modré. Klepněte na šipku u boxíku, rozbalí se vám menu Nabídky, kde zvolíte možnost Upravit nastavení. Pokud chcete, změňte barvu, ale především si nastavte týden začínající pondělím místo neděle (což je výchozí nastavení pro angloamerické země) a změny opět uložte.

04.png
Přizpůsobení zobrazení data a času

Aktuální zpravodajství

Již při prvním nastavování miniaplikací si můžete vybrat, jaké zprávy chcete na své iGoogle stránce mít. Na výběr máte kromě jiného například i zpravodajství Živě.cz. Aktuální zprávy z vybraného serveru se zobrazí v samostatném boxíku na vaší přizpůsobené stránce.

Pokud často jezdíváte hromadnými dopravními prostředky, jistě si nezapomeňte ponechat na své iGoogle stránce miniaplikaci Jízdní řády. Stačí do vyhledávacích políček zadat Odkud a Kam chcete jet a vybrat si z vlakové, autobusové, letecké nebo MHD dopravy. Pro jízdu autem se zase bude hodit Kalkulátor vzdálenosti.Zadejte Start a Cíl cesty a pak již jen nechte Odeslat dotaz. Vypočítá se vám celková délka trasy.

Upravte si vzhled

Nastavit si můžete také design své iGoogle stránky. Klepněte na odkaz Zvolit motiv a vyberete si některý z tisíců vzhledů stránky. Výběr potvrďte klenutím na tlačítko Přidat.Hned se vrátíte na svou iGoogle stránku, která bude odteď v novém kabátě. Některé motivy nejsou pouze statické obrázky, například vybraný motiv moře od Jima Honeycutta, změní svou podobu několikrát během dne!

Jestliže jste na některé miniaplikace v prvotním nastavení zapomněli, můžete to snadno napravit kliknutím na odkaz Přidat další.Aplikace jsou rozdělené podle kategorií, jakmile si některou vyberete, klikněte na tlačítko Přidat.Dostupné miniaplikace jsou skutečně rozmanité, zahrát si na své iGoogle stránce můžete třeba hru Sudoku - stačí ji vyhledat v políčku Hledejte miniaplikaci a stisknout tlačítko Hledat.

Nevyhovuje-li vám rozmístění jednotlivých částí, přeskládejte si je. Stačí najet myší na horní lištu vybraného boxíku a poté ho přetáhnout na požadované místo.Miniaplikace, které se vám nelíbí nebo je už nepotřebujete, se můžete snadno zbavit klepnutím na křížek v jejich horní liště.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře