20.  9.  2011    Windows 7

Ikony na ploše: Jak je upravit k obrazu svému?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Potřebujete na ploše zobrazit či skrýt některou z ikon, které jsou standardně dostupné? Nebo jen po delší době změnit její obrázek? Poradíme vám, jak na to snadno a rychle.

Systém Windows nabízí předpřipravené ikony, které můžete na ploše zobrazit, nebo je naopak skrýt. Systémové ikony odpovídají zvláštním umístění na pevném disku nebo v rámci Windows 7. Postup pro otevření dialogu s možností aktivace ikon je následující:

  1. Do volné oblasti plochy klepněte pravým tlačítkem myši.
  2. Z místní nabídky následujte odkaz Přizpůsobit.
  3. Pomocí seznamu rychlých odkazů následujte odkaz Změnit ikony plochy.
  4. Jednotlivé ikony aktivujte pomocí zaškrtávacích polí v sekci Ikony na ploše.
ikony.png
Nastavení zobrazení ikon na ploše

V části Ikony na ploše, tedy v dialogu, který máte díky předchozímu postupu otevřený, nyní můžete aktivovat zobrazení následujících ikon na ploše:

  • Počítač – ikona odkazující na zobrazení obsahu počítače, tedy souborů a složek na pevných discích, obsahu CD, DVD, připojených flash disků apod.
  • Koš – zobrazení ikony Koše, který slouží pro správu mazaných souborů, resp. Jejich obnovování.
  • Soubory uživatele – odkaz na složku profilu aktuálně přihlášeného uživatele, která obsahuje dokumenty, hudbu, filmy a další soubory.
  • Ovládací panely – rychlý odkaz na sekci s ovládacími panely, tedy dialog s řadou nastavení Windows, uživatelských účtů, hardwaru, programů a dalších součástí.
  • Síť – odkaz na zobrazení sítě a její jednotlivé součásti.

Pokud se vám nelíbí výchozí Koš nebo kterákoliv jiná ikona, můžete ji změnit přímo pomocí nastavení v již představeném dialogu. Ve stejném dialogu k dispozici také seznam obrázků, které jednotlivým ikonám odpovídají, můžete je změnit stisknutím tlačítka Změnit ikonu

Pokud jste v nastavení výchozích systémových ikon, které můžete zobrazit na ploše, provedli některé větší změny, můžete mít problém s případným obnovením. Abyste nemuseli namáhat paměť a vzpomínat, jak která vypadala, využijte rychlé obnovení: pro návrat k původnímu nastavení slouží tlačítko Obnovit výchozí.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 3

Poslední komentáře Komentáře

Re: Ikona Zdeno 21.  9.  2011 18:07
Re: Ikona winFAN 20.  9.  2011 21:45
Ikona Zdeno 20.  9.  2011 18:46
Přidat příspěvek Zobrazit vše