30.  11.  2011    Internet  |  Vyzkoušejte

Incredible Startpage: Domovská stránka na dopingu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Domovská stránka vašeho prohlížeče může být různorodá, pro Google Chrome doporučujeme rozšíření Incredible Startpage. Skvěle rozšiřuje možnosti domovské stránky.

Po nainstalování Incredible Starpage do Chrome se vám po otevření nové karty (či okna) zobrazí místo vaší původní domovské stránky právě Incredible Startpage. Rozdíl poznáte na první pohled – okno je pomyslně rozděleno, matematikové prominou, na větší a menší polovinu.

Ta pravá, tedy ta větší, obsahuje pouze nástěnku, kde jsou zobrazeny vybrané záložky, nebo aplikace přidané do Chrome – mezi nimi lze přepínat dvojící tlačítek My Bookmarks (Mé záložky) a My Apps (Mé aplikace) v pravém horním rohu. Obrázek na pozadí nástěnky je možné nastavit – buď vlastní a nebo ze služby Flickr.

nastenka.jpg
Nástěnka přepnutá na aplikace

Naopak ta menší, levá polovina je více rozdrobená. V její horní části naleznete poznámkový blok, kam si můžete poznamenat různé odkazy či myšlenky, které vás napadnou. Poznámkový blok máte k dispozici v několika barvách, mezi kterými můžete přepínat. A dále na něm naleznete tlačítka ve tvaru loga Gmailu a Google kalendáře – pro odeslání poznámky buď e-mailem a nebo do kalendáře.

blocek.jpg
Zapomínavější ocení bloček, do kterého si mohou zapsat cokoliv

Pod poznámkovým blokem jsou dva stejné oddíly – jeden obsahuje poslední zavřené panely a druhý je jednoduchý průzkumník záložek, ve kterých můžete listovat. Důležité je zde tlačítko Na nástěnku – tím připnete aktuální složku záložek na výše zmíněnou Nástěnku.

Níže poté naleznete už jen dva odkazy Theme Options (Nastavení barevného tématu) a Advanced Options (Pokročilé nastavení). V nastavení tématu si volíte barvu pozadí (Background Color), která může být jednou z přednastavených, případně si můžete přidat vlastní přechod mezi dvěmi barvami (gradient), dále barvu písma (Font Color) a obrázek na pozadí (Wallpapers).

Obrázek na pozadí může být vybraný ze služby Flickr nebo pod odkazem Custom naleznete možnost přidat vlastní – buď vybrat obrázek z počítače nebo nějaký webový odkaz. Nechybí možnost vybrat nějaký barevný přechod (gradient). V pokročilých nastaveních můžete nastavit spojení s Google účtem (i pokud vlastníte Google Apps na vlastní doméně).
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 3

Poslední komentáře Komentáře

Doping pro chrome NuTTeR 2.  12.  2011 15:58
Jak se taktuji grafikce kartičky ? Aichmann 2.  12.  2011 13:40
To tak ještě dělat z Google Chrome Firefox. Wett 2.  12.  2011 0:59
Přidat příspěvek Zobrazit vše