18.  4.  2008    Internet

Internet Explorer a nastavení parametrů proxy serveru

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Připojení skrze proxy využívají někteří poskytovatelé, sami také někdy můžete sáhnout po volbě některého volně dostupného. Přímo Internet Explorer v sobě obsahuje dialog, s jehož pomocí můžete nastavit všechny detaily proxy. Jak na to?

  1. V prohlížeči Internet Explorer zvolte možnost Nástroje | Možnosti Internetu.
  2. Na záložce Připojení stiskněte tlačítko Nastavení místní sítě.
  3. Ve skupině voleb Server proxy aktivujte možnost Použít pro síť LAN server proxy.
  4. Do textového pole Adresa vložte IP-adresu požadovaného proxy serveru. Tu vám zpravidla sdělí správce sítě, poskytovatel internetu nebo můžete využít veřejně dostupných variant.
  5. Do pole Port zadejte číslo odpovídajícího portu, které vám opět sdělí pověřená osoba. Velice často se jedná o hodnotu 3128, nastavení však záleží však na administrátorovi dané sítě.

  6. Aktivujte zaškrtávací políčko Nepoužívat server proxy pro adresy vnitřní sítě, čímž si zajistíte, že s počítači v lokální síti budete komunikovat přímo.

Číslo portu, které jste zadali v pátém kroku právě uvedeného postupu, slouží pro přenos webových stránek prostřednictvím protokolu HTTP. Záleží ovšem na konkrétním nastavení daného proxy serveru, zda budete pod stejným číslem schopni používat také službu FTP pro přenos souborů, bezpečné připojení skrze protokol HTTPS apod. Pokud potřebujete nastavit pro každou službu jiný port, stiskněte tlačítko Upřesnit a v novém okně Nastavení serveru proxy tak učiňte.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře