Internet

Internet

Internetové služby jsou dnes už stejně důležité, jako běžný software. Průběžně hledáme nové užitečné služby na internetu a naučíme vás s nimi pracovat. Ať už jde o sociální sítě, synchronizaci souborů, nebo třeba sledování online videí.

Sledujte Živě.cz na Facebooku
Internet

Jak prohlížet internet pomocí Firefoxu

Kromě Internet Exploreru, který je standardní součástí Windows, můžete k prohlížení internetových stránek použít i některý z dostupných alternativních prohlížečů. V poslední době se stal velmi oblíbeným prohlížeč Firefox.

31.  10.  2005 | Ivo Kocera

Internet

Jak si poslechnout rádio na internetu

Pokud máte dostatečně rychlé připojení k internetu, můžete si práci s počítačem zpříjemnit poslechem některého internetového rádia. Nepotřebujete k tomu nic jiného, než aby byla v počítači nainstalována zvuková karta, ke které jsou připojeny reproduktory.

31.  10.  2005 | Ivo Kocera

Internet

Jednoduché telefonování po internetu

Pokud doma máte dostatečně rychlé připojení k internetu, můžete si nainstalovat program Skype , pomocí něhož je možné snadno telefonovat s uživateli, kteří jsou připojeni k internetu a používají tento program. Nepotřebujete k tomu nic jiného než zvukovou kartu a sluchátka s mikrofonem.

31.  10.  2005 | Ivo Kocera

Internet

Jak vyhledat cizí slovíčka na internetu

Při práci s internetem se člověk tu a tam dostane na cizojazyčné webové stránky. Abyste nemuseli zdlouhavě hledat v papírovém slovníku, vyzkoušejte speciální internetový překladový slovník.

25.  10.  2005 | Ivo Kocera

Internet

Jak poslat velký soubor přes internet

Pokud někomu potřebujete poslat soubor větší než jeden megabajt, rozhodně byste se o to neměli pokoušet prostřednictvím e-mailu. Ten totiž pro odesílání velkých souborů není určen, proto je lepší využít služeb serveru Úschovna.cz !

17.  10.  2005 | Ivo Kocera | 2