17.  3.  2011    Internet  |  Vyzkoušejte

iVysílání: Česká televize online

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Už i české televizní stanice drží krok s dobou a na svých stránkách nabízejí vysílání. K dispozici máte živé přenosy, stejně jako archivy. Jak na zvládnutí České televize online?

Sledování televizního vysílání přes internet se v českých a slovenských krajích rozmohlo přímo úměrně narůstající průměrné rychlosti připojení v domácnostech, můžete si tak naladit jednotlivé přenosy. Realita samozřejmě není zas až tak dokonalá, jelikož drtivá většina stanic nevysílá nonstop (oblíbenou výjimkou je zpravodajská ČT24), k dispozici jsou hlavně vybrané přenosy.

Živé vysílání a archiv pořadů jednotlivých stanic České televize najdete na webových stránkách www.ivysilani.cz, které aktuální fungují v nové betaverzi. Pokud by vám tedy některé funkce v novém rozhraní nefungovaly, případně se vysílání vůbec nespustilo, doporučujeme následovat odkaz Původní vysílání v horní části obrazovky. Zobrazíte tak dřívější verzi stránek, u níž je výskyt chyb mnohem menší.

ivys01.png
Online vysílání a jeho výběr na stránkách České televize

Jak již bylo zmíněno, pouze u stanice ČT24 získáte kompletní nepřetržitý stream, program vysílání ostatních stanic (ČT1, ČT2, ČT24) je skryt pod odkazem Podle data. Nelekněte se notně děravého schématu, jelikož v tomto televizním programu jsou zahrnuté právě ty pořady, které bude možné sledovat přes internet. Pokud již některý program skončil, můžete jej zpětně zhlédnout klepnutím na jeho název, přesunete se tak do archivu České televize.

Webové stránky s archivem a vysíláním České televize nabízejí i možnost automatického zaslání e-mailu, pokud je váš oblíbený pořad do plánu opět zařazen, stačí stisknout tlačítko Upozorňovat a přihlásit se k odběru. Jakmile bude naplánován nový díl, obdržíte s předstihem zprávu. Během přehrávání můžete získat přesný odkaz na dané video stisknutím tlačítka Odkaz na video, nečekejte ale převratné funkce, jednoduše se zobrazí adresa stránky, kterou stejně máte v adresním řádku prohlížeče.

ivys02.png
Výběr kvality vysílání během přehrávání

Nejen u internetového vysílání České televize je důležitá volba kvality videa, jež určuje požadovanou rychlost připojení. K dispozici máte hodnoty odpovídající reálné velikosti zobrazení, typicky například 288p, 404p a 576p), a pokud byste se nemohli rozhodnout, zvolte možnost Auto – kvalita videa se pak přizpůsobí detekované rychlosti internetového připojení. Právě tuto možnost vyberte v domácí síti, kde je šířka pásma průběžně sdílena více počítači, a tedy nemusí být konstantní. Chcete-li ručně zjistit rychlost svého připojení, zavítejte na stránky www.speedtest.cz, zajímat vás bude výsledná položka Rychlost downloadu.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře