1.  4.  2011    Windows XP  |  Windows 7  |  Windows Vista  |  Vyzkoušejte

Jak agresivně zabít proces, který tvrdošíjně vzdoruje?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Čas od času možnosti výchozího Správce úloh vypoví službu, například při nutnosti ukončení procesů, ke kterým není přímý přístup. Na to je zde ale Advanced Process Termination.

Nedílnou součástí systému Windows je Správce úloh, který bývá běžnými uživateli nejčastěji využíván pro ukončení nežádoucích procesů. Pokud aplikace odpovídající procesu odmítá svou činnost ukončit, můžete počkat, nebo zvolit násilné ukončení. Nicméně i přesto občas přidružený proces odmítá své ukončení, můžete skončit například s hláškou přístup odmítnut, typicky u antivirů nebo jiných bezpečnostních komponent. Z druhé strany ale i v případě škodlivého kódu.

Právě v tuto situaci spěchají na pomoc specializované programy, jež pomohou nikoliv se správou procesů, ale přímo jejich ukončením – mezi absolutní špičku patří Advanced Process Termination, který nabízí různé možnosti „zabití“ výše popsaných problematických procesů. Použití je velice jednoduché:

  1. Klepnutím levým tlačítkem myši zvolte proces, s nímž chcete pracovat.
  2. Pokud si nepřejete proces ukončit, ale pouze dočasně pozastavit a poté opět pokračovat v jeho běhu, využijte k tomu levý blok párových funkcí Suspend a Resume.
  3. Pro ukončení procesu různými technikami použijte tlačítka Kill 1Kill 12, jedná se o možnosti ukončení v uživatelském režimu. Podrobný popis získáte ve spodní části okna po umístění ukazatele myši nad každé z těchto tlačítek.
    kill01.png
    Výběr různých druhů ukončení procesu
  4. Pro ukončení procesu v režimu jádra využijte tlačítka Kernel Kill 1 a Kernel Kill 2, také zde získáte podrobnou nápovědu o technice ukončení ve spodní části okna po najetí kurzorem myši.
  5. Pokud proces stále vzdoruje, využijte útok nejtěžšího kalibru pomocí tlačítek Crash 1 a Crash 2, která způsobí násilný pád (úspěch závisí na typu systému a jeho konfiguraci).
  6. Chcete-li dávkově vyzkoušet všechny uvedené způsoby, stiskněte klávesu F8, případně z nabídky zvolte příkaz File | Multi-Kill Tool, poté definujte typy ukončení, které se mají postupně vyzkoušet.
kill02.png
Dávkové zpracování jednotlivých typů ukončení procesu

Důležité! Ať už pro násilné ukončení procesů použijete Advanced Process Termination nebo kterýkoliv jiný nástroj, vždy si dobře rozmyslete, jestli vybraný proces opravdu potřebujete natvrdo „zabít“. Nejenže můžete přijít o důležitá neuložená data, ale také existuje riziko narušení chodu Windows.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 11

Poslední komentáře Komentáře

Marek sffs 10.  4.  2012 20:39
Re: Na starých Win 2000 jsme zkoušeli podobný nástroj frenky 26.  7.  2011 3:44
Nefunguje frenky 26.  7.  2011 3:41
Re: Na starých Win 2000 jsme zkoušeli podobný nástroj Fil 2.  4.  2011 17:21
Re: Na starých Win 2000 jsme zkoušeli podobný nástroj nula 2.  4.  2011 1:13
Přidat příspěvek Zobrazit vše