18.  2.  2006    Word

Jak do dokumentu vložit speciální symbol

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Potřebovali jste již někdy do dokumentu vložit speciální symbol copyright ©, znak Eura € nebo jakýkoli jiný znak, který se na českém rozložení klávesnice nevyskytuje? Word pamatuje i na toto.

1Do místa v dokumentu, kam chcete vložit požadovaný symbol, umístěte kurzor myši a otevřete nabídku Vložit, Symbol. 2V případě, že v nabídce položku Symbol nenaleznete, stiskněte v dolní části nabídky tlačítko Rozbalit (dvojitá šipka). V menu se zobrazí všechny položky, mezi nimi i Symbol. 3Otevře se okno Symbol. V dolní části okna najdete seznam naposledy použitých znaků. Naleznete-li požadovaný symbol v tomto seznamu, stačí jej označit klepnutím levým tlačítkem myši a stisknout tlačítko Vložit. 4V případě, že chcete zvolit jiný symbol, vyberte z nabídky Písmo požadované písmo, které používáte v dokumentu. V menu Podsada můžete rychle přejít na požadovaný typ znaků, které se v daném písmu nacházejí. 5Znaky, které odpovídají zadání, se zobrazí v seznamu níže. Nezapomeňte, že seznamem můžete procházet tažením posuvného jezdce v pravé části okna. 6Klepnutím na symbol se v dolní části okna zobrazí kód znaku ve vybrané jazykové sadě. Dále zde pak naleznete klávesovou zkratku, pomocí níž můžete znak do dokumentu vložit prostřednictvím klávesnice bez použití okna Symbol. 7Pro vložení označeného symbolu do dokumentu stiskněte tlačítko Vložit. Až do dokumentu vložíte všechny požadované znaky, uzavřete okno Symbol klepnutím na tlačítko Zavřít. 8Co dělat v případě, když chcete vybrané položce nastavit požadovaný styl – např. horní nebo dolní index? Tažením myší označte dané znaky a přejděte do nabídky Formát, Písmo. Otevře se okno, kde zatrhněte požadovaný styl a stiskněte tlačítko OK.
TIP: Pro zobrazení okna Písmo také můžete použít rychlejší klávesovou kombinaci Ctrl + D.
TIP: Pokud budete potřebovat vložit speciální symbol do dokumentu v programu Poznámkový blok nebo WordPad, použijte Mapu znaků. Tento nástroj je standardní součástí Windows a naleznete jej v nabídce START, Všechny programy, Příslušenství, Systémové nástroje, Mapa znaků.
TIP: Některé symboly je možné do dokumentu přidat i rychlejším způsobem, než pomocí okna Vložit, Symbol. Stačí si zapamatovat jednoduché klávesové zkratky, po jejichž stisknutí se do místa, v němž se nachází kurzor, vloží požadovaný symbol.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře