17.  10.  2005    Outlook

Jak do e-mailu přidat grafické emotikony

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Neodmyslitelnou součástí osobní e-mailové komunikace se staly smajlíky, známé také pod výrazem emotikony . I když se jedná a pouhou kombinaci několika symbolů, můžete pomocí nich velice snadno vyjádřit vaši náladu.

1Potřebný program pro přidávání emotikonů do e-mailů, Schmaili 5.1, naleznete na cédéčku přiloženém k JNP 01/05. Stačí přejít na záložku Tipy a triky a na odkaz Schmaili 5.1 klepnout levým tlačítkem myši. Otevře se nové okno, kde stiskněte tlačítko Instalovat. 2Instalace programu je naprosto jednoduchá – předdefinované nastavení stačí odsouhlasit klepnutím na tlačítko Next a pro zahájení instalace stisknout Install. Po dokončení instalace se otevře nové dialogové okno, které uzavřete klepnutím na toto tlačítko. 3V Oznamovací oblasti v pravé části hlavního panelu klepněte na ikonu Schmaili. Otevře se okno, ve kterém naleznete seznam všech emotikonů, které tento program nabízí. 4Pokud vám vadí, že pro zobrazení nabídky smajlíků musíte na ikonu programu klepnout levým tlačítkem myši, kdežto vy byste ocenili, kdyby se okno zobrazilo při pouhém najetí myší na ikonu, můžete to změnit. 5V horní části okna klepněte na tlačítko Settings. Otevře se nový dialog, ve kterém v části start Schmaili vyberte možnost with a mouse touch a stiskněte tlačítko save and close window. 6Spusťte váš program pro práci s elektronickou poštou a klepnutím na tlačítko Nový, které se nachází v horní části okna, otevřete okno nové zprávy. Při psaní vlastního textu zprávy umístěte kurzor do místa, kam chcete vložit vybraného smajlíka, a klepněte (nebo kurzorem myši najeďte) na ikonu programu Schmaili. 7Na vybraného smajlíka klepněte levým tlačítkem myši – tím se daný emotikon automaticky vloží na vybrané místo. Nezapomeňte však, že v okně pro napsání zprávy se dané obrázky nebudou animovat. Animaci bude moci shlédnout až příjemce po otevření zprávy nebo i vy, pokud zprávu zobrazíte ze složky Odeslaná pošta. 8Zkontrolujte zadanou e-mailovou adresu, předmět a vlastní text zprávy doplněný o grafické smajlíky a stiskněte tlačítko Odeslat.
TIP: Nezapomeňte, že grafické smajlíky zvětšují velikost e-mailu, čímž se výrazně prodlužuje doba nutná pro odeslání a příjem dané zprávy!
TIP: Tyto grafické emotikony, a smajlíky vůbec, je vhodné používat pouze při osobní a neformální komunikaci. Budete-li psát formální e-mail, raději se jejich použití obloukem vyhněte.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře